M ČR v letním biatlonu - Letohrad 26. - 28. září 2014

Úvod » Aktuality » M ČR v letním biatlonu - Letohrad 26. - 28. září 2014

Z našich nominovaných závodníků odjel na MČR jen Tomáš Regner (bohužel po 14denní nemoci). Pepa Petr letos biatlonovou sezónu zabalil po úvodních regionálních závodech. Je to škoda, v loňském a předloňském roce byl v celkovém hodnocení Českého poháru vždy na bedně.

S Tomášem jel otec a předseda klubu v jedné osobě, vzal karavan a jak se nakonec ukázalo, bylo to v deštivém počasí, které v pátek a v sobotu dopoledne panovalo, šťastné řešení. Odjížděli v pátek kolem 12. hodiny a v pohodě stihli zaparkovat karavan na ještě docela volném parkovišti (druhý den ráno už bylo parkoviště přeplněné), potrénovat, prezentovat se a zúčastnit se večerní porady. Tréninkový stav jsme měli společný se sportovním gymnáziem z Jablonce, takže jsme ještě stihli dohodnout s Gábinou Soukalovou starší ev. tréninky v zimní sezóně. Počasí nebylo úplně ideální a  naše malá výprava si uvědomila, že bude muset investovat ještě do nějakého velkého deštníku. Druhý den si jeden, zřejmě rybářský, ke kterému se dají navěsit díly až na zem a vytvořit tak celý krytý prostor, vyhlédli. Tak ještě zainvestovat čas na internetu a potom finance, a déšť už nás nezaskočí!

Trénink v pohodě, vítr zleva, trochu cvakání a bylo nastřeleno. Ráno to při rychlostním závodě vypadalo dobře až do stojáka. Slušný (v rámci možností a tréninku) běh, střelba leže takový průměr - 2 trestná kola. Ale potom to přišlo - stoje za 5! Kolečka vzala Tomášovi i běžecký elán a umístění na 13. místě nebylo nic moc (1 vteřinu za svým soupeřem z regionálních závodů Honzou Zátkou z Manušic). Ale první sezóna po letech spánku nebyla tak nejhorší a tak Tomáš plánuje i účast v zimní sezóně. Ta bude asi hodně těžká, protože ji jezdí převážně reprezentace a pár ostrých hochů s vybavením podstatně lepším, než bude mít Tomáš. Ten se bude muset spolehnout na vysloužilé Atomicy, koupené kdysi od sdruženářů a doufat, že někde sežene něco na mazání a koupí slušnější hůlky. Uvidíme, bude to určitě náročné...

Ale na MČR ještě čekal úplně poslední závod letní sezóny - domluvili jsme se s Honzou Zátkou z Manušic a tak odpoledne ještě Tomáše čekaly štafety dvojic, se kterými jsme původně nepočítali. Podle výsledků Honzy a Tomáše z rychlostního závodu to určitě nebyla štafeta s ambicemi na umístění někde vepředu, zvláště, když se štafety běží jen v jedné kategorii, tedy s juniory i nejmladšími muži. První startoval Tomáš, který dobře běžel a dobře také střílel (dvakrát leže a třikrát stoje dobíjel, obě polohy tedy bez trestného kola) a předával Honzovi na 20. místě. Honzovi se ale střelecky vůbec nedařilo a kroužil po ležáku 4 kolečka a po stojáku 5 koleček. To byla pochopitelně velká ztráta, Honza měl před sebou ještě kolečko a kolem už probíhal druhý člen do té doby poslední štafety Poruby. V závěru ještě Honza bojoval, ale nakonec štafeta skončila na posledním, 26. místě. Možná, kdyby byla trať o něco delší... Pro srovnání s konkurencí - Tomáš byl mezi těmi, kteří štafetu rozbíhali na 20. místě, mezi druhými členy štafet by byl na místě 19.

A protože Tomáš nemohl zůstat ještě další den MČR, kdy se běžel závod s hromadným startem (musel do práce), nezbylo než zabalit, složit karavan a vyrazit na zpáteční cestu, kam jsme dorazili ve 21 hodin. Tak teď chvíle podzimního spánku a potom rychle začít s přípravou na zimu!

Fotky z MČR najdete ve fotogalerii.

Zpět na výpis