ČP v biatlonu - Nové Město na Moravě 1.3.2015

Úvod » Aktuality » ČP v biatlonu - Nové Město na Moravě 1.3.2015

Osmé místo a zisk 81 bodů stály za dlouhou cestu do našeho nejznámějšího biatlonového areálu. Tím si totiž Tomáš zajistil účast na mistrovstvích republiky, které se konají za 14 dní a za měsíc v Jablonci n.N.!

Do našeho největšího biatlonového střediska jsme museli z Liberce vyjíždět v neděli 1.3. hodně brzy - večer přišla SMS, že závody začínají o hodinu dříve, protože včerejší oteplení s tratěmi hodně zacvičilo a účastníci sobotního závodu měli podmínky hodně těžké (jen tak pro zajímavost - guru našeho trenérského vzdělávání, Mirka Špácová, byla diskvalifikovaná, protože v kopci rezignovala a šla pěšky!). Museli jsme tedy ve 4 hodiny vstávat a v 5 odjíždět - my, to znamená kromě Tomáše Regnera ještě rodinný a klubový doprovod (otec - zároveň předseda klubu a dcera Nikča) a navíc ještě Bára Matošková, dvanáctiletá fanynka biatlonu, která by ráda trénovala a závodila, ale z Jablonce jí přišel mail, že už mají plno. Dohodli jsme se, že začne střílet ve střeleckém klubu, zkusí někde trénoval lyže, půjde na závody v biatlonu a třeba ji potom budou v nějakém oddíle chtít. Že opravdu chce, o tom svědčí i to, že s námi takhle časně jela a ani chviličku nezaváhala.

Do Nového Města jsme přijeli včas - moc hezky už to tu nevypadalo, sníh byl jen na stadionu a na tratích, tribuny prázdné, reprezentace se připravovala na MS a nikdo zde nebyl - prostě nic nepřipomínalo krásné televizní přenosy. Navíc pěkná zima, pršet naštěstí začalo až když jsme odjížděli. Tomáš si nastřelil (nic moc, bylo vidět, že od posledního závodu nestřílel), chvíli jsme se dívali na průběžně startující a střílející kategorie a už byl na startu Tomáš s číslem 147 (celkem bylo ve všech kategoriích 159 závodníků). Na prvním úseku stáhnul tradičního soupeře Stráněla, který startoval těsně před ním, leže nastřílel za jedno trestné kolo (to bylo výborné), na druhé kolo přijel těsně za Stránělem, nastřílel za dvě trestná kola (to bylo dobré) a i když se svého tradičního soupeře na těžkých novoměstských tratích úplně neudržel, v konečném hodnocení byl o 15 vteřin lepší. Ale hlavně - byl na osmém místě a vyjel si účast na Mistrovství ČR v následujících týdnech v Jablonci!

Takže nakonec úspěšná cesta (i zpátky to hezky ubíhalo a tak pro všechny, kteří mají rádi biatlon, doporučujeme do Nového Města cestu přes Kolín a Havlíčkův Brod), kdyby se Tomášovi povedlo do MČR ještě dvakrát potrénovat (tak jako mezi závody v Jablonci a Novém Městě...), mohlo by to třeba být ještě lepší :-).

Fotky (zapomněli jsme foťák, tak nic moc snímky z mobilu) najdete v naší fotogalerii.

Zpět na výpis