Bronz na MČR - Nové Město n/M 25.-27.9.2015

Úvod » Aktuality » Bronz na MČR - Nové Město n/M 25.-27.9.2015

Nečekané, o to příjemnější. Tomáš Regner vybojoval bronzovou medaili na MČR v rychlostním závodě v kategorii muži"B"!
Fotky najdete v naší fotogalerii.

Do Nového Města odjížděla malá výprava našeho klubu - závodník Tomáš Regner, který si vybojoval postup v kategorii muži "B", s ním dvě jeho malé dcery a řidič - předseda klubu. Za autem karavan, který se osvědčil loni na MČR v Letohradě. V Novém Městě byly ovšem podmínky diametrálně odlišné - bylo tam karavanů a obytných vozů poměrně dost, ale sprchy a WC zůstaly v celém areálu večer zamčené, kde že zůstal příjemný Letohrad.

V pátek si Tomáš lehce zatrénoval, na nástřelu to nevypadalo špatně, ale famózní to také nebylo. V sobotu ráno byl nástřel trochu horší, ale v závodě to nebylo tak špatné. Leže střelba za 1, stoje horší - za 3. Ale s během to nakonec vydalo na hodně slušné třetí místo - protože Tomáš startoval mezi prvními ve své kategorii, figuroval od začátku mezi nejlepšími, ale až do konce jsme nevěděli, jestli si pořadí udrží. Nakonec se to povedlo a pro Tomáše to znamenalo nejlepší umístění v posledních dvou letech, kdy se po 20 letech pauzy k biatlonu vrátil. S překvapením jsme konstatovali, že od druhého místa ho dělilo jen 3,7 vteřiny. Možná to byla odměna za to, že 3 týdny před MČR trénoval tak, že ani nevěděl, co bolestivé stehenní svaly a úpony udělají při samotném závodě.

Odpoledne byl na řadě supersprint, disciplína, která se často neběhá. Tomáš ji běžel poprvé v životě, na své obstarožní fintě, se kterou běhal už jako dorostenec před více než 20 lety, neměl ani držák na náhradní náboje, které jsou při tomto závodě třeba, takže náboje měl v kapse běžeckých kalhot. Věděl, že je to hlavně o střelbě - ta úvodní, na začátku závodu, kdy závodníci začínají bez běhu střelbou 5 ran leže a běží na případná trestná kolečka, se mu povedla. Jednak byl jasně nejrychlejší ze všech závodníků a běžel jen na jedno trestné kolečko a jasné vedení si udržel. Po 500 metrech přibíhal na střelnici s velkým náskokem, který si výbornou střelbou leže (bez chyby, takže nevyužil ani 3 připravené náhradní náboje) ještě upevnil. Stačilo při poslední střelbě, kterou byla štafetová střelba stoje, zasáhnout 5 sklopek na 8 ran a byl jasným vítězem. Ale nepovedlo se - a následoval pád až na samé dno (nesundání všech terčů na 8 ran při druhé střelbě leže a třetí střelbě stoje znamená vyřazeí ze závodu). Nakonec o tom, že střelba při tomto závodě nebyla jednoduchá svědčí fakt, že závod dokončili jen 2 závodníci! Ale my jsme si svou chvíli slávy prožili, protože v prvních dvou okruzích bylo jméno Tomáše a našeho klubu v místním rozhlase několikrát...

V noci na neděli nespal Tomáš dobře, ani nástřel nebyl moc dobrý. Navíc se projevily i problémy s únavou z předešlého dne i tréninků před MČR a byl z toho propadák - 13 trestných koleček znamenalo vpodstatě 1km běhu navíc! Tolik koleček ještě Tomáš neběžel! Nakonec z toho bylo 10.místo - vloni by to byl přijatelný výsledek, letos neúspěch. Ale bronz ze soboty vše vyvážil a určitě byl tento závod nejúspěšnějším Tomášovým závodem v letošním roce. Poslední závod sezóny tedy přinesl i nejlepší výsledek pro náš klub.