MČR dospělých - Nové Město na Moravě 4. - 6. března 2016

Úvod » Aktuality » MČR dospělých - Nové Město na Moravě 4. - 6. března 2016

Do Nového Města si vybojoval postup Tomáš Regner v kategorii muži "B". Jak to na MČR vypadalo se můžete podívat ve fotogalerii.

V pátek dopoledne odjel s předsedou klubu z Liberce a ve 13,30 byli ve Vysočina Aréně. Podívali se na nástřel a závod štafet, hlavně ale testovali lyže. K překvapení obou jely lépe tréninkové lyže půjčené od kamaráda Krotila. Deset let staré a samozřejmě těžší, než Tomášovy závodní lyže, navíc určené na studený sníh a namazané také na nižší teplotu, ale jely! Tomášovy závodní lyže, určené do teplejšího počasí, s původem ve sdruženářské reprezentaci, prostě nefungovaly (bohužel to nebylo poprvé...). Takže po 16. hodině se jelo ubytovat (stejné chatky jako před týdnem s Bárou), namazat "tréninkové" lyže na teplejší počasí, stáhnout aktuální předpověď počasí na sobotu a rozhodnout se, že zítra před startem otestujeme ještě jednou oboje lyže. A večer se probíralo známé téma - proč tahle aréna není k našim závodníkům přívětivější. Proč v Letohradu nebo Jablonci jsme spokojení s tím, jak je o nás postaráno a moc rádi tam jezdíme a proč je Vysočina aréna tak nepřívětivá. Proč i to občerstvení je jen venku u stánku, proč tu není prostor, kde by se dalo posedět, ohřát, proč je tu člověk obklopen tolika čtverečními metry zastavěné plochy, ze kterých není ani jedna místnost otevřená! Konec konců, i ty závody mistrovství světa v biatlonu, které probíhaly ve stejnou dobu, se tu nepromítaly (možná soukromě?) a televize nikde, takže jsme byli odkázáni jen na informace hlasatele. Mezi námi, ve srovnání s hlasatelem Jardou Nipčou v Jablonci, opravdu slabý čajíček... Ale oba členové výpravy se shodli na tom, že to bude tím, že se tady asi běží jiný biatlon - konec konců prázdné tribuny, tak odlišné od televizních přenosů, to jen dokazovaly :-). Ale opravdu se to jmenovalo Mistrovství ČR v biatlonu...

V sobotu ráno už byla naše minivýprava na nástřelu (nic moc, navíc Tomáš špatně viděl do irisky a tak ji vyměnil za obyčejné průhledítko a ještě pokračoval v nástřelu...), otestovala lyže (tréninkovky byly zase lepší!) a Tomáš se šel připravit na start svého prvního závodu - s hromadným startem, 4 střelbami a 10 kilometry. Nic moc - lyže jely, Tomáš také, ale střelba byla vůbec nejhorší Tomášova střelba v letošní sezóně (možná v životě...) - celkem 14 koleček! Naštěstí nebyl sám, kdo špatně střílel a díky tomu, že to nezabalil, z toho ještě bylo (po diskvalifikaci nejrychlejšího Svobody, který popletl střelby) 6. místo! V závěru dokonce ještě útočil na 5. místo, ale nakonec zůstal o 2 vteřiny zpět.

V neděli ráno opět stejný režim, jen lyže se otestovaly dříve (opět lepší tréninkovky) a o hodinu dříve než včera také Tomáš startoval. Čekal ho rychlostní závod - 7,5 kilometru se dvěma střelbami. Na střelbu změnil před nástřelem průhledítko (1,4 mm místo 1,2 mm) a doufal, že dobrý nástřel před závodem se projeví i v závodě. Bohužel - leže za 3 (vše ve směru větru), stoje za 2 trestná kolečka. Ale opět bylo těch, kteří stříleli špatně, víc a tak z toho nakonec bylo docela slušné 5. místo a navíc 99 bodů a 1. výkonnostní třída - objektivně musíme přiznat, že na víc v současné době Tomáš nemá, pokud se nevrátí úspěšná střelba z loňské sezóny. Absence střeleckého tréninku se prostě nahradit nedá a je to tak trochu škoda, že se nesešla loňská úspěšná střelba a letošní slušný běh. Ale oproti loňskému roku je zlepšení v běhu opravdu znatelné a tak věříme, že příští zimní sezóna, až se běh s lepší střelbou potká, bude ještě lepší! Ještě počkáme, jak se výsledky na MČR promítnou do Tomášova umístění v Českém poháru - věříme, že si polepší, ale nebudeme předbíhat.

Teď ještě bude třeba koupit nové lyže - něco už je ve hře, jen jak se rozhodnout! Loňský model nebo objednat ten na budoucí sezónu? Fischer nebo Rossignol? No, pořád je třeba něco řešit :-)

Zpět na výpis