Byli jsme na 1. kole Českého poháru - Letohrad 4. - 5. června 2016

Úvod » Aktuality » Byli jsme na 1. kole Českého poháru - Letohrad 4. - 5. června 2016

Byla to tak trochu zvláštní výprava. Někteří z těch, kteří měli vyběhnutý postup na ČP, jet nemohli, jiní nechtěli a další to krkolomně skládali dohromady, aby mohli jet alespoň na jeden závod. Nakonec to vypadalo takto (a podívat se na fotky můžete tady):
Na oba dny jeli jen Tomáš Regner (muži B) s Ondrou Jiránkem (žáci B), doprovázela je malá Tomášova Karolína (že by příští biatlonistka?), spali ve stanu (prý v pohodě) na parkovišti v biatlonovém areálu. Jen na sobotu vezl Pavel Neckář svoji Agátu (žákyně A), která měla v neděli vystoupení v divadle a hned se vracel a jen na neděli jel sám autem Pepa Petr (muži C) - v sobotu závodil jinde a v jiném sportu... A jak to dopadlo?

Agáta skončila v sobotu na hezkém 9. místě, jen pár vteřinek ji zbývalo na podstatně lepší umístění. Ondrovi se v sobotu nedařilo, skončil dost vzadu, ale v neděli se vytáhnul, skončil na 18. místě a hlavně - vyběhl si body pro postup na MČR!!! Tomáš oba dny skončil na 6. místě (a moc se mu to nelíbilo) a nejhůř dopadl Pepa Petr, který jel takovou dálku na jediný závod a byl diskvalifikován za špatnou polohu na podložce. Jen tak mimochodem, diskvalifikací bylo v závodě vůbec hodně, a hlavně naši mladí biatlonisté by si to měli na výsledkovce přečíst - špatně postavené vzduchovky do stojanu, více ran na střelnici, méně koleček na trestném okruhu, špatná manipulace se zbraní - bylo toho dost!

A malá informace pro posouzení výsledků našich závodníků - v Letohradě startovalo 462 závodníků! Příští týden na regionálních závodech v Jílovém toho asi tolik nebude, ale věříme, že našich závodníků tu víc bude!