Jílové - Vytrvalostní závod 11. června 2016

Úvod » Aktuality » Jílové - Vytrvalostní závod 11. června 2016

Do Jílového jsme jeli dvěma auty (Pavel Neckář a Tomáš Regner) se 7 závodníky. Fotky ze závodu jsou tady. Byl to náš první vytrvalostní závod - což bylo dobře pro hodnocení  běhu našich závodníků, protože přirážky za střelbu byly zvlášť a tak to měl trenér lehčí. A jak jsme dopadli?

Agáta Neckářová vyhrála - moc práce jí to ovšem nedalo, protože byla v kategorii žáyň A sama. Srovnávat můžeme jen s kategorií chlapců - Agáta měla o 7 vteřin horší běh, než vítěz chlapecké kategorie, to je dobré. Střílela za 0 - velká pochvala. V žácích B skončil Ondra Jiránek druhý - gratulujeme. Cenným byl skalp Honzy Zátky z Manušic, za kterým byl běžecky o 12 vteřin, ale měl lepší střelbu - také on střílel za 0! Ale na druhé straně, vítězný Šimon z Jílového na něj naběhl těžko uvěřitelné 2,5 minuty. O 9 vteřin rychleji než Ondra běžel Petr Patzák, ale špatně střílel - zvláště v prvním kole, kdy zbytečně pospíchal a výsledkem byla střelba za 4, ta druhá už byla o hodně lepší - za 1 a stačilo to na slušné 4. místo, pár vteřin od medaile. Filip Šprdlík byl na posledním 9. místě - tentokráte měl nejen pomalý běh, ale i špatně střílel - za 6. V žákyních B na tom podobně jako Filip byla i Nikča Regnerová, která ztratila běžecky jen 10 vteřin na čtvrtou Mocíkovou z Mikulášovic, ale špatně střílela - za 5! V žákyních C Bára Matošková skončila na 3. místě, ale na vítězku Rambovou z Jílového ztratila běžecky 1,5 minuty a tak jí nepomohlo, že střílela za 0. Ale na druhou závodnici v pořadí měla ztrátu jen 2 vteřiny!

Tak to bylo hodnocení našich na závodech v Jílovém - první seznámení s vytrvalostním závodem (navíc na těžké trati s vražedným kopcem) a pro náš mladý tým další zkušenosti s biatlonem vůbec. Příští neděli nás čekají Ludvíkovice, které nejsou daleko od Jílového.