MČR dospělých - Letní biatlon - Jablonec n.N. 1. a 2. října 2016

Úvod » Aktuality » MČR dospělých - Letní biatlon - Jablonec n.N. 1. a 2. října 2016

Z našich mužů startoval na MČR jen Tomáš Regner - náš druhý reprezentant Pepa Petr je zraněn. Několik málo fotek ze závodu najdete zde.Tomášovi se dařilo střídavě - první den to bylo hodně dobré, i když umístění tomu zase až tak nenasvědčuje. Ale druhý den se projevila únava a bylo to podstatně horší. Je třeba poznamenat, že tratě byly tentokráte v Jablonci ještě těžší než obvykle, i když ti, kteří v Jablonci závodili dříve, by třeba řekli, že udělat Jablonec těžší už prostě nejde...

V sobotu se běžel sprint, Tomáš po dlouhé době dobře nastřílel (2+0 byla jedna z nejlepších střeleb). Ale absence tréninku se prostě projevit musela, i když první den to nebylo tak špatné - výsledkem byl minimální odstup od nejlepších. Jenže tentokráte to na lepší než 8. místo nestačilo - na výsledkovce to bylo až do 12. místa opravdu našlapané, odstupy minimální! Druhý den při závodě s hromadným startem se už Tomášovi nedařilo - špatně střílel i běžel, zřejmě to odneslo i koleno. Výsledkem bylo jedno z horších umístění Tomáše v této sezóně - až 16. místo se střelbou 3+2+2+3, tedy celkem 10 trestných koleček! Škoda, na začátku sezóny to s Tomášovým během vypadalo hodně dobře, ale potom se musel v práci ohánět natolik, že už mu čas na trénink (alespoň ten vlastní, svým svěřencům se věnoval...) nezbýval. Teď tedy čeká zima - věřme, že Tomášovi na trénink vyjde víc času.