Náš první letní biatlon 2017 - Praha Na Kapslovně 8. dubna

Úvod » Aktuality » Náš první letní biatlon 2017 - Praha Na Kapslovně 8. dubna

Měli jsme trochu obavy z náročnosti tohoto biatlonu - mnoho lidí na malém prostoru - a tak jsme i na doporučení zkušenějších jeli jenom s těmi závodníky, kteří už měli za sebou buď letní nebo zimní biatlon. Dobře jsme udělali, je nás přece jen hodně a asi bychom to nezvládli. Fotky najdete zde, děkujeme za ně dědovi Štěpána (to jsou ty lepší :-) fotky) a přítomným mobilům. Nakonec jelo 8 závodníků (trenér Tomáš Regner a 7 žáků - Petr Patzák, Štěpán Kuřák, Filip Šprdlík, Agáta Neckářová, Nikola Regnerová, Ondra Jiránek a Markéta Farská) a jako doprovod Milan Regner a Pavel Neckář. Spolu s námi tradiční doprovod odnože klubu biatlonu Manušice z Frýdlantu - matka a dcera Gittlerovy, z nichž Jíťa, jako malorážková začátečnice, nestartovala a Jana nakonec skončila v ženách B druhá.

Problémy jsme měli s parkováním a hlavně s přeparkováním, když nás pořadatel upozornil, že občané si stěžují, že parkujeme na trávě (kde také jinde, když na prázdné parkoviště u tenisové haly jsme nesměli...). Trenér jezdil potom půl hodiny okolo střelnice, než ukecal zaměstnankyni pumpy nedaleko biatlonového areálu, aby mohl zaparkovat na pumpě. Potom byl problém s nástřelem - neočíslovaná stanoviště a terče vedly k tomu, že ve fofru, který byl logický (5 stavů a stovky závodníků) a kdy každá promeškaná vteřina byla komentovaná čekajícími kolegy z ostatních klubů, se to opravdu těžko zvládalo (Agy by mohla vyprávět...). Ale nakonec jsme zvládli všechno, obstojně jsme nastřelili, prošli trať v přilehlém parku (nebyla značená špatně, přesto Filip potom bloudil) a byli připraveni na závod.
Závod samotný probíhal bez problémů - poklona pořadatelům, že na tak malém prostoru, 5ti vzduchovkových a 2+2 malorážkových stavech dokázali zvládnout téměř 300 startujících!!! A skoro bez problémů probíhal závod i pro nás a výsledkem nakonec byla nečekaně dobrá umístění našich závodníků. Že by se potvrzovala slova Regnera staršího, že letní sezóna bude naše?
Žáci B - výborný Petr, přes ne úplně dobrou střelbu (2+2 a navíc první střelba hodně dlouhá) skončil na skvělém 5. místě (10 vteřin od bronzu), hezké umístění Štěpána (12. místo s dobrou střelbou 2+1) a 20. místo Filipa, který střílel dobře a zažil i potlesk diváků za bezchybnou a rychlou první střelbu (0+2), ale bloudil na trati.
Žákyně B - opět slušný závod Agáty (1+1) a její 6. místo, 10 vteřin od bronzu. Agy střílí se zbraní ČZ a tak oproti svým soupeřkám se Steyrkami pár vteřin ztrácí, ale věříme, že na příštích závodech se ještě zlepší - rozdíly mezi nejlepšími jsou v této kategorii minimální. Dobrým umístěním překvapila i Nikča, se střelbou 0+2 skončila na hezkém 13. místě. Střelba by měla být její předností, protože jako hlavní sport má sportovní střelbu, vloni byla dokonce mistryní ČR a letos byla na mistrovství šestá. Ale ta biatlonová je přece jen jiná a Nikča ji už ani netrénuje...
Žáci C - zde jsme měli Ondru Jiránka, který měl ze všech našich nejlepší střelbu (1+0), ale je po zranění kotníku, takže 10. místo brali trenéři i Ondra.
Žákyně C - zde jsme měli jen Markétu (Bára reprezentovala v Řecku - ale v plavání :-). Nestřelila první dva terče (špatná práce na poloze, protože jinak Maky střílí výborně), ale potom už byla bezchybná (takže střelba 2+0) a nakonec skončila na 5. místě, vteřinu za čtvrtou v pořadí.
Dobrá umístění svých svěřenců zopakoval i Tomáš v mužích B - skončil na 4. místě s děsivou střelbou 4+4, ale v podmínkách střelnice na Kapslovně nic zvláštního. Ale na druhou stranu, snad Tomášovi dojde, že by také měl trochu trénovat...

Takže závěrem - byli jsme s našimi svěřenci docela spokojeni a přitom víme, že rezervy ještě máme - je to jen o tréninku. A už se těšíme na Beroun, kde nás bude víc a nováčci si vyzkouší svůj první biatlon!