Roškopov 6. května 2017

Úvod » Aktuality » Roškopov 6. května 2017

Stručné hodnocení - naši nejlepší trochu vyhořeli, jiní zazářili, medaile nám ale opět unikly - na Petra Patzáka zbyla opět jen ta bramborová. Zde si můžete prohlédnout fotky - asi jsme to trochu přehnali, fotilo nás hodně...

Ještě nikdo z nás v Roškopově nebyl, tak jsme si říkali, jak to tam asi bude vypadat - byli jsme hezkým areálem mile překvapeni! Sice jsme přijeli trochu později, než jsme čekali a nástřel jsme stihali jen tak tak, ale nakonec jsme stihli i prohlídku tratí - a to dobře, protože ani Petr v závodě nezabloudil!
  V závodě už se nám ale tolik nedařilo - zejména těm, od kterých jsme čekali nejlepší výsledky. Na druhé straně je nahradili jiní, kteří zaběhli dobře a leckdy se před ty naše nejlepší ve výslodkové listině dostali. Tentokrát jsme měli poprvé obsazení i v kategorii přípravka dívek. Zaskočila nás totiž malá Karolína Regnerová, kterou s sebou Tomáš bral jen jako divačku. Ale ona chtěla závodit! A tak nám nezbylo, než jí vypůjčit podpěru a mohla si vyzkoušet, jak chutná biatlonový chlebíček. Skončila celkem pochopitelně sedmá ze sedmi - zatím střílela na tréninku dvakrát, a to ještě jen pár ran. A proti ní stály soupeřky, které střílely dokonce ze Steyrek (kategorie žáků A s nimi přitom střílet nesmí...). Ale střelbu za 3 jsme brali jako velký úspěch!
 V žákyních B byla z našich nejlepší Bery Lajtkepová - střílela totiž daleko lépe, než Agy Neckářová a běžecky na ni ztrácela jen 5 vteřin! Skončila devátá a vyběhla si 74,9 bodu a je reálně jen kousek od účasti na závodech Českého poháru. A to stále ještě ztrácí běžecký čas dlouhým pobytem na střelnici. Agy skončila na 13. místě - na nejlepší ztrácela běžecky více než minutu a hlavně - střílela 3+3, což se jí už dlouho "nepovedlo". Verča Šípková dobře běžela - na Bery ztrácela jen 20 vteřin, ale střílet zatím ještě neumí - 4+5 znamenalo přirážku 3 minuty.
 V žákyních C byla nejlepší z našich podle očekávání Maky Farská - ale i ona ztrácela v běhu na nejlepší minutu a půl a navíc nestřílela nic moc - 1+2. Ve výsledku z toho potom bylo 10. místo. Po delší době opět startovala Bára Matošková. Také ona ale na nejlepší ztrácela běžecky (na Maky jen 13 vteřin) a navíc střelbu měla za 2+2. Skončila na 13. místě. Překvapila Áňa Lehmannová - střílela jen o jeden zásah hůř, než Bára. Běžecky byla za Bárou o více než dvě minuty, ale ve výsledku skončila na slušném 15. místě. Áďa Ryvolová střílela 1+3 a při tradičně slabším běhu z toho bylo 21. místo.
 V žácích B bral Petr Patzák opět nepopulární čtvrté místo - střílel sice poprvé v životě "za nula", ale takových bylo v kategorii 5 a běžecky byl za nejlepším o minutu - bude se muset učit lépe rozvrhnout síly. Skvěle se závod povedl Štěpánu Kuřákovi - střílel také 0+0 a navíc i dobře běžel - na Petra ztrácel méně než minutu! Nakonec z toho bylo jeho nejlepší umístění - z 18 závodníků skončil na sedmém místě. Čtrnáctý byl Honza Bicek - střílel sice 4+4, ale běžecky byl za Petrem jen půl minuty!
V kategorii žáků C skončil Ondra Jiránek na 5. místě - střelba 1+0, běžecky byl ale za nejrychlejším skoro o 2 minuty.

Tolik tedy naše hodnocení vytrvalostního biatlonu v Roškopově - zdá se, že vytrvalostní biatlon nám moc nesvědčí. Přece jen tratě jsou o dost delší, než při sprintu, který nás čeká na nadcházejících závodech v Harrachově a Boleslavi a tak snad tento víkend bude lepší! Ale na druhé strabně, někteří by se za stejný výsledek jako v Roškopově nezlobili.