Harrachov 13. května 2017 - naše první letošní medaile

Úvod » Aktuality » Harrachov 13. května 2017 - naše první letošní medaile

Čekal nás nabitý víkend - v sobotu 13.5. regionální závod v Harrachově a v neděli 14.5. Mladá Boleslav.

V sobotu v Harrachově (fotky najdete zde) byla menší konkurence a horší počasí. Jelo nás ve třech autech (to třetí se shánělo na poslední chvíli...) celkem 10 závodníků - chvíli jsme čekali na Bery, než jsme se dověděli, že je nemocná a nepojede ani v sobotu, ani v neděli. Trenéři trochu litovali, že nemůže Štěpán, protože v poslední době podával dobré výkony, ale byl na jachtařských závodech v Německu... Předpověď počasí byla hodně špatná - mělo pršet, ale naštěstí to meteorologům opět nevyšlo a spletli se i ti vyhlášení Norové. Pršelo cestou přes Jizerky, potom před Harrachovem, ale jakmile jsme přejeli značku začátku obce, už nezapršelo a bouřka nás stihla, až když jsme po závodě sedli do aut a rozjeli se domů. Takže po této stránce se závody povedly a co se našich výkonů týká, také to nebylo tak špatné. A pořadatelé - docela příjemné závody s rychlým vyhlášením výsledků, pohoda.
   Nástřel jsme zvládli v pohodě (i když někteří z našich jakoby se poslední dobou odnaučovali střílet), prohlídku tratí také (ani Petr nebloudil...) a Maky svů párek před startem zvládla také (doufejme, že to bylo naposled). A začaly závody.
   V žácích B jsme měli Petra Patzáka a Filipa Šprdlíka. Filip měl problémy s nataženými vazy a jeho střelba 2+2 byla také jen průměrná. Výsledkovku uzavíral. Ale konečně se dočkal Petr Patzák - po dvou bramborových medailích v posledních závodech to tentokráte byl bronz! Opět dobře střílel (1+0) a na zlato mu chybělo 30 vteřin. Ale nejdůležitější bylo, že získal 85,82 bodu - máme dalšího postupujícího na MČR. Petr zatím ještě ztrácí dlouhou (někdy hodně dlouhou) střelbou, ale určitě na tom na tréninku ještě zapracuje.
   Ve stejné kategorii dívek střílela Agáta Neckářová za 0+2 a běžecky lehce nestačila na konkurentky z Jilemnice, Harrachova a Mikulášovic. Ale konec konců, šesté místo také není k zahození. Překvapivě dobře střílela i Verča Šípková (1+2) - kdyby jí to tak chtělo zůstat.. O kousek porazila Nikču Regnerovou, která střílela 0+2 a tradičně měla slabší běh. Verča nakonec byla na 14. místě a Nikča byla šestnáctá.
   V žácích C Ondra Jiránek zvítězil po střelbě 1+0 a nejlepším běhu - konkurence zde byla slabší, ale 91 bodů se také počítá!
  A v poslední naší kategorii, dívky C nás bylo nejvíc - běžely zde Markéta Farská, Áňa Lehmannová a Adéla Ryvolová. Nejlépe dopadla Markéta Farská se střelbou 1+0 a slušným během - za čtvrtou zůstala o pouhých osm desetinek vteřiny, na bronz jí scházelo 16 vteřin. Áňa výborně střílela (1+1), ale měla běh o 2 minuty pomalejší, než Maky a tak skončila čtrnáctá. Sedmnáctá byla Adéla Ryvolová - trochu horší střelba (2+1 - umí to lépe) a celkem dobrý běh. Ale v této kategorii je konkurence velká...
Takže nakonec to byly pro náš klub po všech stránkách úspěšné závody.