Biatlon v Jablonci 20. května 2017

Úvod » Aktuality » Biatlon v Jablonci 20. května 2017

Máme to skoro doma a tak jsme mysleli, že nás tu nejen bude hodně, ale také, že se dobře umístíme...No nebyla to tak úplně pravda. Fotky najdete zde.
   Milan byl na střeleckém poháru mládeže v Budějovicích, Pavel na rodinném výletě i s Agy a Matyášem, Maky doléčovala nemoc, Nikča byla na poháru ve střelbě s Milanem. A tak nás jednak jelo málo, jednak byl na to Tomáš sám a hlavně - máme nějakou krizi... A to jsme tam měli spoustu rodičů...
   Příkladem nešel ani trenér - Tomáš si nestačil pořádně projet plánek své tratě a v prvním kole, kdy byl trochu nestandardně průběh, si bral flintu a chtěl střílet. Skončil nakonec až sedmý - ke všemu měl i špatného ležáka (za 4!), a kupodivu lepšího stojáka (za 1). Ale ani běžecky nestačil a skončil na sedmém místě. V dorostenkách A naše skoro členka Jíťa Gittlerová skončila čtvrtá - standardní střelba za sedm (3+4) a o něco málo zaostala za nejlepšími v běhu.
   V žákyních A zůstala na konkurenci Verča Šípková sama - opět nezvládla střelbu (přestože to na tréninku už vypadalo lépe) - 5+4 a skončila na 25.  místě.
   V žácích C se také Ondrovi Jiránkovi nevedlo - letos nejhorší střelba (3+2) a špatný běh a bylo z toho až 12. místo! Ten špatný běh je ve výsledkové listině, skutečnost ale byla taková, že Ondra zmeškal start a vybíhal o 1,5 minuty později!!!
   V žákyních C překvapila Bára Matošková - páté místo při střelbě za 0 a slušném běhu - medaili měla opravdu blízko, navíc si vyběhla 81,83 bodu a to znamená, že má postupy na pohár i na další sezónu! Na 20. místě skončila Áďa Ryvolová - 2+1 střelba a pomalejší běh. Ale dostala se před Áňu Lehmannovou, která střílela hůř - 2+4.
   V žácích B byl opět nejlepší Petr Patzák - skončil pátý, střelba 0+2. A opět překvapil dobrým výkonem Štěpán Kuřák - střelba 2+0 a slušný běh a bylo z toho výborné osmé místo a 69 bodů. Škoda, že nemohl minulý týden, kdy byly dva závody - ale ještě má před sebou domácí závod příští týden, aby se pokusil vyběhnout postup na pohár. Životní úspěch zaznamenal Filip Šprdlík, když skončil jen 4 vteřiny za Štěpánem a vyběhl si 68 bodů! 10. místo je jeho nejlepším umístěním v kariéře, základem byla nulová střelba! Dvacátý skončil Honza Bicek, který se stále nemůže chytit ve střelbě - opět 5+4 a to se doběhnout nedá!
   Teď nás čeká náš domácí závod v Ruprechticích příští neděli - víme, že by někteří z našich závodníků, kteří ještě nemají vyběhnutý postup na Český pohár, potřebovali bodovat. Ale bohužel také víme, že si uspořádání závodu vezme svoji daň v tom, že trenéři nebudou mít tolik času na své závodníky, protože se budou muset věnovat úkolům, spojeným s organizací závodu!
   Jinak všem připomínáme, že celkové umístění v republice najdete na adrese http://www.biatlon.cz/vysledky-81/jednotlivci/soutez-jednotlivcu-leto-2017/ a i když tu zatím nejsou některé poslední závody (pro nás úspěšné) a někteří mají málo závodů a tak je jim počítána 0, je celkové umístění našich docela lichotivé! Podívejte se a uvědomte si, že podle čísla závodu poznáte, o který závod šlo. Propozice a výsledky a čísla závodu jsou uvedeny na přehledu soutěží na svazovém webu biatlonu (www.biatlon.cz , sekce Domácí - Soutěže).