Regionální závod v Jílovém - 10. června 2017 - 5 medailí

Úvod » Aktuality » Regionální závod v Jílovém - 10. června 2017 - 5 medailí

Do Jílového jela z našeho klubu ostudně malá výprava - dvě zlomené ruky (Štěpán a Filip) doplnila Bára, která jela na MČR v plavání, Agy na skautskou výpravu, Maky se učila a Áďa, Verča a Áňa měly akce s rodinou. Nakonec tedy zbyl jen řidič Milan Regner a s sebou na závod, který byl jen pro žákovské kategorie, vezl 4 závodníky. Nakonec to ale byly hezké závody. Fotky najdete zde.
Dojeli jsme po bloudění (vloni bloudil Tomáš s navigací, letos Milan bez navigace), ale pořád ještě včas. Objevili jsme tu kolegy z mnoha klubů ČR - ty, které v naší oblasti často nepotkáváme (například Sokolov nebo Teplice), i ty, se kterými se dobře známe z ostatních závodů (Kapslovna, Jílové, Manušice, Mikulášovice, Trefa, Kadaň).

Nastřelili jsme trochu s problémy, prošli trať (bez problémů, pamatoval si ji i Petr :-) ) a mohlo se začít. Nejdříve startovali naši žáci B - Petr Patzák a Honza Bicek. Honzovi se nedařilo - střelba za 3 + 5 byla v kategorii nejhorší a běžecky ji už Honza nedohonil, i když jeho odstupy od 7. a 6. místa byly vteřinové - škoda. Petr také nenastřílel nejlépe, ale 1+2 nakonec stačilo na výborné 2. místo, když favorit Honza Břenek z domácího klubu střílel za 0 a Petr tak na něj nestačil. Jediná dívka z naší výpravy - Bery Lajtkepová - startovala v žákyních B a na rozdíl od posledních závodů se jí tentokráte nepovedla střelba - 2 + 3 a průměrný běh (ovlivněný hodně pomalou střelbou) znamenaly 6. místo. A  náš poslední zástupce Ondra Jiránek (žáci C) po dobré první střelbě (za 1) pokazil tu další (za 4!) - "jsem si chtěl dát záležet, protože jsem cítil, že bych mohl vyhrát" - a skončil na bronzovém stupínku. Nakonec jeho odhad stejně nebyl přesný, protože domácího Škalouda, výborného běžce, by stejně nepřekonal, to by musel střílet za 0. To sice Ondra umí, tentokráte mu to ale nevyšlo.
V další fázi zorganizovali pořadatelé střelecký souboj dvojic - nekopírovali od nás, ale opět se ukázalo, že souboj závody oživí! Střílely dvojice libovolného složení křížem do jedněch sklopek soupeře, na 5 terčů měl každý z dvojice 3 náboje. Bohužel některé týmy odjely a souboje se nezúčastnily (Trefa, Mikulášovice), což byla určitě škoda. Od nás Honza Bicek po zklamání ze špatné střelby ze závodu také nechtěl startovat, složili jsme tedy první dvojici Ondru s Petrem a Bery jsme sehnali volného kolegu Paráska z Manušic. Soutěžilo se nejdříve ve skupinách (trojice každý s každým), potom vyřazovacím způsobem a finálová trojice opět každý s každým. Nám vyšel souboj skvěle - a to přesto, že na rozdíl od vybavenějších soupeřů střílíme převážně vzduchovkami ČZ, zatímco soupeři měli kvalitnější a hlavně rychlejší Styerky (od nás ji má jen Ondra...). Nakonec se do závěrečného finálového souboje tří nejlepších dvojic dostal jak Ondra s Petrem, tak i Bery se svým manušickým kolegou. Utkání o první místo byla napínavá - nejdříve porazili Ondra s Péťou své soupeře z Jílového, potom ale prohráli s Bery a Honzou, ti zase prohráli s domácím klubem, takže po prvním kole měla každá dvojice jednu porážku a jedno vítězství. Nejhorší poměr sestřelených terčů měli Bery s Honzou a skončili tak na třetím místě. Opakovaný souboj s dvojicí z Jílového naši Ondra s Péťou opět vyhráli (i když náš poslední sestřelený terč padal neuvěřitelně pomalu) a stali se vítězi celého souboje. Nakonec tedy úspěšný závod - přijeli jsme ve čtyřech a odváželi si 5 medailí - při zpáteční cestě tedy při tradiční zmrzlinové zastávce ve Lvové bylo co oslavovat!

Zpět na výpis