Regionální biatlon - Plzeň Litice 19. srpna 2017 - byla to jízda!

Úvod » Aktuality » Regionální biatlon - Plzeň Litice 19. srpna 2017 - byla to jízda!

Bezprostředně po našem soustředění jsme jeli na kvalifikační závod do Litic. Fotky z vyhlašování najdete zde.
Dvěma auty (Milan a Pavel) jelo 7 mladých biatlonistů, když Bára nemohla (jela na soustředění repre v plavání), Áďa jela na svoje Boro Boro (jen na tábor se stejným názvem jako perla Pacifiku), malorážkaři se vzduchovkou jet nechtěli (navíc v Liberci se běžel závod Runn Tour, kterého se i s trenérem Tomášem někteří účastnili). Ale nevadilo, i tak by to stačilo, kdyby....
Odjížděli jsme v 6 hodin ráno (tedy odjížděli bychom, kdyby nezaspal Štěpán, který posunul odjezd o 15 minut), Milan už dvě hodiny předtím ale uklízel po soustředění, protože večer připomněli svůj víkendový pobyt milovníci skůtrů Vespa. Cesta bez problémů a po osmé jsme již byli v Liticích, kde jsme zjistili toto:
Málo startujících (44), dobře zajištěné tratě a střelnice, skvěle zajištěné stravování! Nástřel nám moc nešel, tratě jsme prošli důkladně a zvláštní pozornost jsme věnovali tomu, aby si je zapamatoval i Petr! Vše se povedlo, jen nás nenapadlo upozornit naše kluky na pravidla bezpečnosti.
Nástřel nic moc, ale v závodě jsme stříleli skvěle - za 0 nebo za 1 z obou střeleb (až na Verču, které se nedařilo prodat zlepšení ve střelbě na tréninku z poslední doby)! Agy při své premiéře se Styerkou, kterou jí koupil táta mimo příděl svazu, byla trochu pomalejší v běhu (v pondělí po závodě už ležela s horečkou) a ztratila hodně času při přípravě na první střelbu, ale jinak samotná střelba rychlá a za 0! Předběžné výsledky byly pro nás příznivé - kluci B první 3 místa (v pořadí Petr Pacák, Štěpán Kuřák a Honza Bicek), dívky B 2. Agáta Neckářová a 3. Bery Lajtkepová. Škoda jen, že Bery v bodech scházelo na postup na MČR jen něco přes 2 body. Verča Šípková pátá (ale se střelbou 4+3!!!), Áňa Lehmannová šestá (střelba za 1). Ale trenér upozorňoval vítěze Petra a bronzového Honzu, že manipulace s krytkou mušky (kterou jim někdo - rozhodčí? - sklopil, protože jinak ji nechávají otevřenou) nebyla podle pravidel, protože už měli nabito a zasunutý zásobník a teprve potom sklápěli krytku na mušce. Nakonec se ukázalo, že i trenér má někdy pravdu, a oba byli bohužel diskvalifikováni pro porušení pravidel bezpečnosti. Škoda, vypadalo by to hezky, kdybychom měli v této kategorii všechny medaile, na druhé straně vyhrál Štěpán, který si tak vyběhl postup na MČR. Verča a Áňa si určitě zlepšily postavení v žebříčku, ale na nominaci na pohárové závody to stačit nebude. Nicméně Verča si dokázala, že není v běhu tak špatná, Áňa naopak - umí zastřílet (i když tady závodila s půjčenou Steyrkou od Ondry), ale potřebuje zlepšit běh. Jinak dlužno dodat, že za stejný prohřešek jako kluci byl už letos na závodech diskvalifikován Ondra Jiránek a rozebírali jsme to...