3. kolo Českého poháru v letním biatlonu - Jáchymov 2.-3. září

Úvod » Aktuality » 3. kolo Českého poháru v letním biatlonu - Jáchymov 2.-3. září

Do Jáchymova nás odjíždělo méně, než kolik závodníků má vyběhnutou účast. Bára měla nároďák v plavání, Maky je stále zraněná ze soustředění (ale naštěstí se to hodně lepší a Maky zkusí ještě nedávno nepředstavitelné - zúčastnit se MČR) a Petra opařila ségra těsně před odjezdem. Tak to je tedy pech - nakonec s řidiči Tomášem (zároveň závodil) a Pavlem odjeli jen Matyáš Neckář (dorost A) a žáci Agáta Neckářová, Bery Lajtkepová, Ondra Jiránek a v Jáchymově se k výpravě připojil Štěpán Kuřák s rodinou (vraceli se z dovolené z Chorvatska).
První den byl pro nás podstatně úspěšnější, než ten druhý (i když Bery, která byla výjimkou, by nesouhlasila). Malorážkaři běželi sprint. V dorostu byl Maty devátý se střelbou 3+3, Jitka Gittlerová (trénuje i s matkou s námi, i když závodí za Manušice) desátá (5+4), v mužích B Tomáš pátý 0+2 (30 vteřin za vítězem), Jana Gittlerová v ženách B třetí.
Žáci běželi sprint se skupinovým startem. V žákyních B byla Agy na 17. místě (1+0) s odstupem minuta a půl na vítězku, která střílela stejně. Rezervy v běhu i práci na střelnici tedy jsou... Bery měla horší střelbu (2+1) a byla na 36. místě. Štěpán skončil na 37. místě po horší střelbě (1+3) a Ondra Jiránek v žácích C byl na 34. místě, když se mu vůbec nepodařila střelba (3+1)
Druhý den začínali žáci sprintem - v žácích B sice Štěpán nepatrně zlepšil střelbu (3+0), ale ne umístění a skončil na 38. místě, zlepšila se Bery, která se stejnou střelbou jako v sobotu skončila třicátá, Agy se stejnou střelbou dosáhla jenom na 33. místo. Ondra zlepšil střelbu (0+2) i umístění (27. místo).
V malorážce (stíhací závod) byl Maty desátý (s hodně špatnou střelbou - celkem za 16, což ale vůbec nevybočuje ze střelby v této kategorii), Jitka diskvalifikovaná (měla výbornou střelbu, bohužel si popletla pořadí střeleb...), Jana čtvrtá (střelba za 12) a Tomáš třináctý (po střelbě za 13 - ale to bylo vidět už při nástřelu, že to jako v sobotu nepůjde...). Takže neděle v našem podání opravdu nic moc... Musíme jen doufat, že na MČR za 14 dní se nám bude dařit víc - tuto neděli si to většina z nás ještě vyzkouší na regionálním závodě v Mikulášovicích.

Zpět na výpis