1. závod ČP dorostu a dospělých - Nové Město n.M. 28. - 30. prosince 2017

Úvod » Aktuality » 1. závod ČP dorostu a dospělých - Nové Město n.M. 28. - 30. prosince 2017

Na konci roku čekal malorážkové kategorie 1. závod Českého poháru - fotky zde. Jeli na něj Tomáš Regner (muži B) s Matyášem Neckářem (dorost A), spolu s nimi v autě Jíťa Gittlerová (dorostenky A), startující za Manušice. Závod trochu komplikoval problém s ubytováním a také totální nepřesnost Matyášovy zbraně po úpravě hlavně (odlehčení). Nakonec Maty odjel s cizí flintou, těžko říci, zda to bylo příčinou horší střelby při závodě. Ale na druhou stranu musíme konstatovat, že nástřely Matymu šly a problém byl spíš při střelbě po zátěži.
První den se běžel závod ve sprintu, na střelnici dost foukalo, s čímž měli mnozí závodníci problémy. Maty nastřílel leže hodně špatně (střelba 5 + 3), navíc dostal přirážku 2 minuty za neodběhnuté kolo (což se při jejich počtu dá i omluvit :-) ) a lepší umístění, než závěr výsledkovky z toho být nemohlo. Kdyby nebyly ty nešťastné dvě minuty, byl by na tom o nějaké místo lépe. Jíťa střílela docela slušně (2 + 3), skončila na 21. místě, ale body pro postup na pohár nebo MČR jí scházely - potřebovala 70 a bylo to 63 bodů. Tomášovi se trochu nepovedla střelba leže (vítr se oproti nástřelu při závodě utišil a Tomáš necvakal, byly z toho kalibry, které nespadly, rozptyl byl dobrý, ale dole). Ve stoje naopak střílel dobře, takže nakonec z toho byla střelba 3 + 1, šesté místo a 83 bodů, které ale Tomáš k postupu nepotřebuje, protože má z loňského roku vyběhnutou 1. VT.
Druhý den se běžel závod s hromadným startem (dorost a dospělí), respektive sprint se skupinovým startem (veteránské kategorie). Maty si proti včerejšku o jedno místo polepšil, ale opět měl problémy s dodržováním pravidel a dostal přirážku - tentokrát 1 minutu za nesprávné odebrání a odložení zbraně do stojanu! Opět měl horšího ležáka (4 + 4) a slušného stojáka (2 + 2). Také Jíťa si polepšila - alespoň co se umístění týče o jedno místo, body opět scházely - 62 bodů. Měla s výjimkou třetí položky i výbornou střelbu (1 + 2 + 4 +1). Tomáš tentokrát střílel lépe (2 + 1), přesto si v umístění o jedno místo pohoršil a skončil sedmý, ale s menším odstupem na vítěze a získal tak více bodů - 88,14, tedy necelé dva body od 1.VT!
Tolik k prvnímu závodu Českého poháru v  biatlonu, kdy zatím mají naši závodníci bohužel natrénováno málo na sněhu a ještě méně ve střelbě (Matymu se dlouho upravovala zbraň a Tomáš trénuje ostatní, ne sebe).