1. závod ČP žáků - Nové Město n.M. 5. - 7. ledna 2018 - vytrvalostní závod

Úvod » Aktuality » 1. závod ČP žáků - Nové Město n.M. 5. - 7. ledna 2018 - vytrvalostní závod

Odjeli jsme v pátek dopoledne dvěma auty - realizační tým Tomáš a oba Pavlové a šest závodníků, protože na poslední chvíli nemohla odjet nemocná Bery. Fotky najdete zde.Po pátečním tréninku, nástřelu a přípravě lyží na společné mazání přišlo na řadu ubytování v již známých chatičkách nedaleko od areálu. Fotky ze závodu (a videa) najdete na našem Facebooku, později budou fotky i na webu.
V sobotu se běžel první ze závodů - vytrvalostní závod volnou technikou, kategorie B se dvěma střelbami a kategorie C se třemi střelbami. Běželo se na umělém sněhu, kterého bylo na tratích dostatek, ale všechny prostory okolo byly zelené. A do toho silná mlha - jakoby Nové Město bylo zakleté, málokdy jsme tu zažili hezké počasí.
Vytáhly se obě naše nejstarší žákyně v kategorii C2 - Bára Matošková, která už na zimních závodech něco za sebou má a Maky Farská, která vloni s biatlonem začínala. Jsme rádi, že konečně zajely slušné výsledky - Maky se střelbou 1+0+0 skončila na 22. místě a Bára s trochu horší střelbou 2+0+1 byla na 24. místě. Podstatné ale je, že si vyjely 85, resp. 83 bodů a mají tak vybojovaný postup na další závody ČP a na MČR. Na 22. místě skončil také Ondra Jiránek v C1 - střílel trochu hůř, než umí (2+1+2) a vyjel si 77,30 bodů. To mu sice na postup nestačí, ale on už si postup vybojoval na předcházejících závodech v Jablonci. Kuba Farský v B2 byl na 36. místě - průměrná střelba 2+2 a na lyžích zatím na nejrychlejší nemá. Přišel asi o nominaci na olympiádu dětí a mládeže, kde byl v širším výběru. Ale když uvážíme, že s biatlonem prakticky začíná... Verča Šípková sice běžecky poslední nebyla, ale nastřílela 2+3, tedy pod své možnosti, a to jí k lepšímu umístění nepomohlo. V B1 startovala Agy Neckářová, střílela 1+0 a nakonec z toho bylo naše již třetí umístění na 22. místě a zisk 68,07 bodu, tedy těsně pod hranicí pro postup na další závody českého poháru. Škoda, že Agy byla v týdnu před závody na antibiotikách a netrénovala a nebyla ani na závodech v Jablonci - za normálních okolností by na postup zřejmě měla! K postupu jí už zbývá jen zítřejší závod nebo závod v Mikulášovicích příští týden - pochybujeme však, že se vzhledem k počasí uskuteční.
Závěrem hodnocení prvního dne by se ještě slušelo připomenout, že na střelnici byla silná mlha, která možná způsobila i některé problémy našich závodníků se střelbou - všichni měli slušný rozptyl, ale ne všichni byli na středu terče.