1. závod ČP žáků - Nové Město n.M. 5. - 7. ledna 2018 - sprint

Úvod » Aktuality » 1. závod ČP žáků - Nové Město n.M. 5. - 7. ledna 2018 - sprint

Druhý den se v Novém Městě na 1. závodě ČP žáků běžel sprint volnou technikou. Fotky zde. Pro nás to byl ještě lepší den, než v sobotu - všichni potvrdili svoje včerejší výsledky a navíc si polepšila Verča Šípková a hlavně - další postup na ČP i MČR získala Agy Neckářová, které v sobotu při startu po nemoci postup unikl. Nespokojen tak mohl být jen Kuba Farský, kterému se totálně nepovedla první střelba (za 5).
Žáci B2 - Kuba Farský střílel 5 + 1 a s tím se mnoho dělat nedá, skončil na 37. místě a body samozřejmě na postup nestačily. Ale jsme přesvědčeni, že v létě bude Kuba soupeře prohánět daleko více a určitě to bude lepší i příští zimu!
Žákyně B1 - Agy Neckářová měla střelbu za 0 a s 82,13 bodu má zaslouženě vybojovaný postup na další poháry i MČR! A až nebude po nemoci, mohlo by být ještě lépe, protože víme, že střílet umí a v běhu má rezervy, které ale na trénincích odstraňuje.
Žákyně B2 - Verča Šípková střílela 0+2 (v poslední době má se střelbou trochu problémy i na tréninku) a hlavně - tentokráte za sebou nechala pár soupeřek! Běh na lyžích zatím není její nejsilnější stránka, ale v létě už se můžou soupeřky třást.
Žáci C1 - Ondra Jiránek trochu hůře střílel (bude třeba něco udělat se střelbou na závodech, protože na tréninku je to daleko lepší! Ale i se střelbou 2+1 byl opět na postupových bodech - 81,48!
Žákyně C2 - Markéta Farská střílela lépe než Bára Matošková, běžecky na tom byly na chlup stejně, takže ve výsledkovce byla Maky o něco výše (21. místo - střelba 1+0, 81,65 bodu) - Bára se střelbou 1+1 skončila na 27. místě s 79,85 body.

Takže tolik k výsledkům našich na 1. závodě ČP, na druhý už budou moci jet "jen" Agy, Maky, Bára a Ondra. Tentokráte se jede v Letohradu 19. - 21. ledna, ale zde to určitě bude pro nás horší - oba dny se běží klasikou! Škoda, že pro nemoc nemohla odjet Bery Lajtkepová a škoda, že z důvodu špatných sněhových podmínek odpadl regionální závod v Mikulášovicích, kde si eventuelně mohl vyběhnout postup někdo z našich dalších žáků...

Zpět na výpis