2. závod ČP žáků - Letohrad 19. - 21. 1. 2018

Úvod » Aktuality » 2. závod ČP žáků - Letohrad 19. - 21. 1. 2018

Postup si vybojovali čtyři naši závodníci, ale pro Báru Matoškovou je prioritou plavání a tak dala přednost plaveckému soustředění a Ondra Jiránek nepřežil lyžařský kurz a omluvil se v den odjezdu. S Tomášem a Pavlem tak odjížděly jen Agy Neckářová a Maky Farská (fotky zde)a čekala je naše slabá disciplína - oba dny závody klasikou (sprint). To jsme věděli předem, co jsme nevěděli bylo to, jak těžké podmínky pro mazání v Letohradu budou.
Mázu nezvládal nikdo, byl to široký rozptyl od sádla, červeného, žlutého až po klistry, každý měl něco jiného. Také naši mazači laborovali, zvětšovali komoru, mazali různé tuhé, Agy si stěžovala víc, než Maky. Nakonec to odběhly slušně - kousek přes 70 bodů, ztráty na vítězky u Agy 3 minuty 50 vteřin, u Maky 4,40. Ale obě střílely dvakrát za 0 a takových střeleb moc nebylo (u Agy a ostatních kategorii jen 4 střelby, jen v C2, kategorii Maky, to bylo 9 střeleb). Nakonec to dalo Agy na 15. místo a Maky na 24. místo - trenéři byli spokojeni.
Druhý den se už tolik nedařilo - máza byla jiná (zažehlený klistr a tuhý přes něj), Agy si opět stěžovala víc (lyže na klasiku mají navíc obě naše závodnice nic moc - většinou měkké, takže moc nejedou). O běhu to ale tentokrát nebylo! Holky nezvládly střelbu - ačkoliv nástřel byl dobrý, v závodě se po první střelbě cvakalo. Agy střílela 2+1, Maky dokonce 3+2 a i když tam bylo pár kalibrů, do včerejší nulové střelby to mělo daleko. Přesto Agy měla na 19. místě lepší body, než den předem (79,39) a odstup od vítězky jen 3:07,2, což svědčí o podstatně lepším běhu, Maky skončila na 28. místě a bodů jen 58,80 (odstup od vítězky 6:28,7). Naštěstí s klasikou už teď bude na pohárech konec a jediný závod klasikou se pojede až na MČR, kde ale další závod bude naštěstí volně...