MČR žáků - Nové Město na Moravě 24. - 26. února 2018

Úvod » Aktuality » MČR žáků - Nové Město na Moravě 24. - 26. února 2018

Naše účast by asi vydala na delší povídání - postup si vybojovali čtyři naši závodníci a nakonec se zúčastnila jen Agáta Neckářová. Maky nemocná, Ondra na operaci a Bára to kvůli nemoci vzdala v den odjezdu. Fotky z mistrovství najdete na našem Facebooku.
A protože Pavel Neckář se už nevracel zpátky do Liberce (jel na dovolenou do Alp) a Tomáš Regner měl proto vézt další závodníky svým autem, a navíc bylo objednáno ubytování, jeli nakonec s Agy nejen Pavel, ale i Tomáš a Jana a Jíťa Gittlerovy, které přestoupily do našeho klubu z Manušic. Tak takhle početný realizační tým určitě žádný další závodník neměl!
V pátek se jely štafety - vzhledem k výše uvedenému je jasné, že tuto disciplínu jsme museli vynechat. Přesto se musíme zmínit o neskutečném úspěchu KB Krkonoše, který ve štafetách vyhrál všechny kategorie!!!
Druhý den se běžel hromaďák bruslením - Agáta střílela slušně (za jedna), ale běžecky nestačila a skončila devatenáctá. Odstup od vítězky ale nebyl velký (malinko přes 3 minuty) a Agy si vyběhla přes 86 bodů - nejvíce v její závodní činnosti! A to se ještě zdržela srážkou se závodnicí, která vyjížděla z trestného kolečka a ještě jí vypnulo vázání...   
Třetí den mistrovství jsme nečekali žádné zázraky - na klasiku se za moc velké závodníky nepovažujeme. Ale Agy překvapila - dojela na 14. místě, střelba za 0+1 a získala bodové ocenění na úrovni svého osobáku - přes 83  bodů! Na vítězku ztrácela opět málo přes 3 minuty a opět něco ztratila - tentokrát ve sjezdu po střelbě ztratila hůlku, kterou ještě neměla nandanou... Trenér dobrý běh přičítal i výborné máze (a děkoval za ni manušickému Honzovi Zátkovi staršímu).

A konečné hodnocení - Agy se v sezóně na běžkách hodně zlepšila, škoda, že jsme podobně nemohli ohodnotit i ostatní, ze kterých jsme měli radost, že se na mistrovství probojovali, aby se ho nakonec nemohli zúčastnit.

Zpět na výpis