První závod ligy Českolipska - Nový Bor 25. března 2018

Úvod » Aktuality » První závod ligy Českolipska - Nový Bor 25. března 2018

Letní sezóna začíná - byť to trochu letně vypadalo jen v Liberci, když jsme v neděli ráno v osm za krásného sluníčka vyjížděli a když jsme se zase do Liberce vraceli. V Novém Boru bylo zamračeno a zima! Přesvědčit se můžete na fotkách zde a ještě na Zoneramě. A tady najdete výsledky na facebooku pořadatele - zatím tam byly jen výsledky vytrvaleckých kategorií na 9500 metrů.
Trenéři byli hodně rozčarováni účastí našich mladých biatlonistů - tedy spíše neúčastí. Navíc jen pár z nich uvedlo v omluvě důvod, většina z těch, kteří nejeli, ani důvod neuvedla!!! Tedy přesně to, co trenéři nesnášejí. To nám ta letní sezóna pěkně začíná :-(
Jelo se třemi auty - z Hrádku jela rodina Farských, která vezla Kubu a Terku. V Rynolticích se potkali s Tomášem, který vezl Janu Gittlerovou a dcery Nikču a Káju. A s malým zpožděním vyjížděl z Liberce Milan s Verčou Šípkovou a Bery Lajtkepovou.
Z dospělých startovala jen Jana a Tomáš, ostatní trápila nemoc nebo zranění, ale byli tu. Tomáš byl po nemoci - sice číslo vyfasoval, ale nakonec jen běžel s Janou.
Koupaliště, kde se běhalo, jsme našli bez potíží. Prezentovali jsme se v bistru, které bohužel jako bistro nefungovalo a tak se Milan musel obejít bez kafe :-) a už s vyfasovanými čísly jsme se šli podívat na trať. Konstatovali jsme, že starty jsou pro všechny kategorie hodně úzké, nejvíce to pochopitelně pocítili běžci v těch nejmladších kategoriích (a tedy nejkratších tratích - 100 a 300 metrů). Kája to na 100 metrech zvládla, od startu vyrazila jako první a doběhla na pěkném třetím místě. Terku na třístovce to zarazilo a dobíhala vzadu trochu otráveně... Ti starší, kteří běželi 1300 metrů měli po startu stejné problémy - zvlášť, když startovaly kategorie kluků i dívek  najednou! Kuba se neztratil a od začátku běžel vepředu - ale na odbočce někdo z diváků (nebo neznalých pořadatelů?) poslal startovní pole rovně (přestože se čelo závodu trochu bránilo) a tak se celá trať běžela vlastně obráceně - a hlavně ne tak, jak jsme si ji prošli. Kubovi, který byl dost vepředu a nejvíc tak ztratil, se to moc nelíbilo. Dívky se od startu moc dopředu netlačily, ale závod zvládly dobře - hlavně Bery a Verča. V závěru jako by některým z našich už docházely síly. Kuba ztratil bronz těsně před cílem (a dost ho to čtvrté místo štvalo), stejně tak Bery zlato (a musela se spokojit se stříbrem), naopak Verča v cíli předvedla hezký finiš a vybojovalo třetí místo až v závěru. Pohled na stupně vítězů, kdy byly dvě naše zástupkyně, určitě potěšil. Zmínit musíme ještě Nikču a Terku, které na 1300 metrů pole závodníků uzavíraly. Ale připomínáme, že mladá Terka běžela svoji třístovku a potom ještě se staršími třináctistovku!!! Po vyhlášení výsledků mladí odjeli (zima byla opravdu velká) a nechali Janu, která běžela 9,5 kilometru, samotnou. No, úplně sama nezůstala, měla jako doprovod Tomáše... Nakonec skončila ze 14 běžkyň v kategorii na slušném 4. místě. Tomáš sice číslo měl, ale rozhodl se běžet s Janou, protože byl po nemoci. Nakonec i s tím skončil ve své kategorii na 16. místě...