Sprint se skupinovým startem a sprint - Kosmonosy 19. a 20. května 2018

Úvod » Aktuality » Sprint se skupinovým startem a sprint - Kosmonosy 19. a 20. května 2018

Jeli jsme tak trochu složitě - někdo s karavanem, někdo se stanem a někteří se vraceli v sobotu domů a v neděli ráno se do Kosmonos vrátili. Vloni bylo na Trefě šílené horko, letos to vypadalo na podstatně chladnější počasí. Ale nakonec bylo opět oba dny horko - viz fotky zde.  Je jich hodně - a to ještě Terce došla baterka ve foťáku... Ale spousta nás fotilo i na mobily, například tady.
V sobotu se nám určitě dařilo. V malorážkových kategoriích skončil Tomáš Regner druhý (střelba 2+2, ale nějak se nám trenér začíná lepšit v běhu), Pavel Farský ve stejné kategorii muži B pátý (ale pozor - leže sice za pět, ale po dvou tréninkách za nula ve stoje - dáváme do Vatikánu žádost o uznání zázraku v Kosmonosech). Navíc si Pavel vyběhl 81 bodů a má zajištěnou účast na velkém poháru i MČR!!! Jana Gittlerová byla druhá (ale ze dvou) - i když měla dobrou střelbu, Simona Elvy z Kapslovny byla lepší ve střelbě i v běhu... V dorostenkách A střílela Áňa Lehmannová leže za 0, stoje za 4 (nejlepší střelba v kategorii), ale běžecky to dalo jen na 5. místo a necelý bodík scházel do nominací na velké poháry a MČR.
Ve vzduchovce v přípravce byla Kája Regnerová pátá - dobrá střelba (za 2), ale dlouhá. V žákyních A Terka Farská střílela za 2 a skončila druhá jednu! vteřinu za vítězkou, která střílela za 1. Zdá se, že Terka má v běhu silnou stránku a je jen otázkou času, kdy nastřílí a půjde ještě nahoru. O kategorii výš, která je nejnabitější na všech závodech (v republikovém žebříčku je v této kategorii kolem stovky závodnic) zářila Agy Neckářová - v těžkých podmínkách (nepříjemné sluníčko zprava) střílela za 1 a dobře běžela - první místo a 91 bodů do žebříčku! Bery Lajtkepové se nepovedla střelba - hlavně ta první, kde měla za 4 - celkem za 5 a přes dobrý běh byla na 18. místě a získala jen 68 bodů. Nejhůře dopadla Jola, která byla za školáckou chybu diskvalifikována (navíc nemohla najít zbraň - druhý den si napsala číslo svého stojanu na ruku a už to bylo lepší!). Škoda, protože mimořádně dobře běžela. V kategorii C Verča Šípková dobře dobře zastřílela (1+1) a skončila na pěkném 8.  místě. Ale za skvělou Schejbalovou na prvním místě, která k bezkonkurenčnímu běhu přidala i bezchybnou střelbu, to znamenalo zisk jen 72 bodů (žádaných 80 bodů získaly jen dvě závodnice). Opět musíme konstatovat, že v naší nabité oblasti se body do republikového žebříčku získávají těžko a oproti jiným částem republiky to máme hodně těžké... Áďa Ryvolová konečně dobře nastřílela (1+0), skončila na 18. místě. Mezi kluky v kategorii B byl Jáchym Strašlipka sedmnáctý - také on pokazil (tradičně) první střelbu (4+1). V kategorii C opět zazářil Petr Patzák - skončil druhý o 9 vteřin za vítězným Škaloudem a získal skalp Honzy Zátky (který byl běžecky lepší, ale hůře střílel). Kuba Farský dobře střílel (1+1), ale v poslední době se mu nedaří v běhu - skončil osmnáctý s 69 body. Ondra Jiránek si po dlouhé zdravotní přestávce opět zazávodil - špatně ale střílel (2+4) a skončil na 24. místě. Filip Šprdlík skončil na 29. místě, ale vyslechl si potlesk za nulu ve druhé střelecké položce (2+0).
Většina z nás strávila noc v kempu kousek od závodiště a bylo to příjemné a asi bychom to mohli dělat častěji. Přece jen se dá parta víc dohromady, i když se toho třeba tolik nenaspí...
V neděli mnozí z našich chtěli navázat na sobotní dobrá umístění - ale asi to bylo ke škodě jejich nedělního závodu. V přípravce Kája střílela za 4 a skončila sedmá . V žákyních A Terka Farská také za 4 a páté místo (ale opět výborný běh). V žákyních B byla tentokrát nejlepší Bery - střelba 1+1 a deváté místo (a 75 bodů, což není tak špatné). Agy tentokrát po potížích se zbraní špatně nastřílela (3+2) a skončila jedenáctá. Jola 2+3 a čtrnácté místo - konečně závod bez diskvalifikace, i když 66 bodů do žebříčku na postup na velký pohár asi stačit nebude. V nejstarší žákovské kategorii Verča o něco hůře střílela (1+3) a skončila čtrnáctá jen s 63 body. Áďa byla devatenáctá - zdá se, že se začíná dostávat do staré dobré střelecké formy - 1+1. Kluci - v B byl Jáchym na slušném jedenáctém místě (3+1 - opět výrazněji horší první položka), ale získal jen 64 bodů do republikového žebříčku.  V C chtěl Petr moc vyhrát a skončil se špatnou střelbou (1+3) na pěkném třetím místě. Běžecky byl rychlejší než vítěz, za Honzou Zátkou zůstal 10 vteřin. Dobře se druhý den vedlo Ondrovi - sedmé místo po střelbě 1+1 a hodně slušných 80 bodů! Kuba skončil čtrnáctý (3+2 je už pro něj hodně špatná střelba) a málo bodů, Filip výsledkovku v této kategorii uzavíral, i když měl opět střelbu 2+0.
V malorážce v dorostenkách A zazářila Bára Matošková, která v sobotu nemohla přijet kvůli zdravotním potížím. Přestože moc tréninků s malorážkou neabsolvovala a hlavně stoje ještě moc nestřílela, vyběhla si třetí místo a hlavně 84 bodů - kromě poháru tak může i na MČR. Střílela 2+5. Áňa měla opět nejlepší střelbu (1+4), běžecky slabší, celkově sedmé místo. Ale opět slušná porce bodů (77), ale opět ne kýžená bodová osmdesátka. V rorostenkách B Jíťa hodně špatně střílela (5+4) a skončila šestá jen s 64 body. Na stejném místě skončil Maty Neckář, který v sobotu nezávodil. Slušně střílel (3+2 - střelba se mu začíná dařit), ale běžecky byl slabší, získal 71 bodů. Jana se tentokráte vytáhla - výborná střelba (0+2) a nejlepší běh - suverénní vítězství v ženách B. V mužích B skončil Tomáš opět druhý (střelba tentokrát 2+3), ale Pavel si nedělní závod vychutnal - leže si sice o dva zásahy polepšil (za 3), ale stoje se zázrak tentokráte v Kosmonosech nekonal - za pět! Osm trestných koleček a poslední místo.
Závěrem musíme konstatovat, že tento víkend v prostorách KB Trefa určitě nebyl špatný, spousta míst na bědně! Ale na druhé straně, těm, kteří by si potřebovali vyběhnout nějaké slušné body do žebříčku, se až tolik nevedlo. Bude to těžké dostat se do 25 nejlepších v republikovém žebříčku, tedy na místa, která zaručují účast na velkých pohárech. Ale ještě máme dva závody před sebou...