Biatlon v Ruprechticích - 27. května 2018

Úvod » Aktuality » Biatlon v Ruprechticích - 27. května 2018

Uspořádali jsme 4. ročník našeho Biatlonu U Kapličky. Počasí nám opět neskutečně přálo, čas věnovaný přípravám se vyplatil - vše proběhlo hladce, pochvala od technického delegáta a hlavního rozhodčího potěšila, přesto se realizační tým hned po závodě sešel, aby za čerstvé paměti probral, co by se dalo zlepšit. Pokud se nám to vše povede, budou to příští rok zase pěkné závody. A budou zase poslední květnovou neděli - to pro ty, kteří najednou začali v "našem" termínu pořádat závody na Moravě a na jihu Čech. Na druhou stranu, možná že těch 150 účastníků je na náš areál tak akorát.
Poděkovat musíme aktivitě našich členů, kteří zajistili pěkné ceny. Vyhlašování výsledků ve vzduchovce se tím trochu protáhlo, protože si pro drobné ceny nešla jen plánovaná celá přípravka, ale i všichni účastníci z žactva A a dokonce i B. Desítky kusů powerbanek, krásná kniha o Jizerské padesátce a nějaké ty pozdní sběry (to jako taháček pro Moraváky) určitě potěšily ty, kteří stáli na bedně. A každý, kdo na bedně stál, si to skutečně zasloužil - nebývale vynikající střelby a tradičně skvělí běžci neumožnili ostatním získat kýžené body do republikového žebříčku, kvalita mnoha klubů v této části Čech je neoddiskutovatelná! To k nám zase moc Moraváky nepotáhne :-). Ale musíme dodat, že vyhlašování vzduchovky se sice kvůli množství cen trochu protáhlo, ale začalo o půl hodiny dříve, protože nové měření časů počítačovým programem se osvědčilo (Díky, Luboši!).
Opět se také setkalo s kladnou odezvou uspořádání střeleckého souboje družstev vzduchovkářů, kde ovšem jako třetí člen musel být malorážkař nebo trenér. Vzhledem k jejich potížím se vzduchovkami jsme letos zavedli novinku - 10 minutový nástřel jen pro dospěláky. Loňský vítěz - KB Trefa, skončil tentokrát až třetí, druhé byly Krkonoše a vítězem se stalo družstvo Manušic ve složení Kreuzová, Zátka Jan a Zátka Josef - výsledky střeleckého souboje najdete tuhle.
Fotky najdete tady a výsledky biatlonu zde

Těšíme se na vás i příští rok, připravujeme pro vás (kromě oblíbených tratí, které asi ještě měnit nebudeme) spoustu novinek! A čipy jsme se rozhodli koupit raději vlastní, abychom nebyli odkázáni na to, komu se přidělí ty svazové... Snad se nám to povede. A za rok bychom chtěli uspořádat i závody na kolečkových lyžích - snad nám grant, který se nám letos na kraji nepodařil, příští rok vyjde!

Zpět na výpis