1. kolo ČP - žactvo klasicky - Harrachov 19. a 20. ledna 2019

Úvod » Aktuality » 1. kolo ČP - žactvo klasicky - Harrachov 19. a 20. ledna 2019

Do Harrachova jela z našeho klubu jen minivýprava - řekli jsme si, že pošleme jen ty, kteří mají poháry vyběhnuté a ostatní (na svůj první závod ČP může prakticky každý, ale když si nevyběhne body, na další už nemůže) pošleme až na ten další, který se běží volně - v klasice se přece jen moc komfortně necítíme! Tím více nás překvapily výsledky Ondry Jiránka a Agy Neckářové, kteří v sobotu jeli s Pavlem Neckářem a v neděli s Pavlem Farským. Oba dny byli naši žáci spokojení s mázou (přestože naše vybavení vosky na klasiku pamatuje doby dávno minulé) a dokázali víc, než jsme čekali!
V sobotu ve sprintu byla Agy až na 22. místě, ale se slušnými body. Střelba 0+1 a 74 bodů. Ondrovi se dokonce podařil husarský kousek - byl čtrnáctý (střelba 0+0) a získal 84 bodů a postup na MČR! Tak s tím nikdo v klasice nepočítal...
Druhý den se jel sprint se skupinovým startem a opět se našim žákům dařilo! Tentokrát si postup na MČR vyběhla Agy - sice těsně, ale na to se historie neptá - šestnácté místo a 80,09 bodu při střelbě 1+0! Ondra byl trochu horší, než v sobotu, ale i při horší střelbě (2+0) si vyběhl pěkných 78 bodů, skončil dvacátý.
Tak taková překvapení jako tentokrát v Harrachově bychom rádi zažívali častěji!

Zpět na výpis