Náš regionální závod ve Vesci 9. února 2019 - informace

Úvod » Aktuality » Náš regionální závod ve Vesci 9. února 2019 - informace

Situace v pondělí v týdnu před závodem:
Dnes jsme se měli sejít na schůzce s rolbařem veseckého areálu. Bohužel jsme tu byli sami, rolbař vzkázal, že sněhu je tak málo, že na trať nemůže s rolbou vjet, protože by vlastně svými pásy vyoral hlínu. Zvažovali jsme tak nouzovou variantu, jak uspořádat závod na uměle zasněženém kolečku v délce 250 metrů, telefonicky se dohodli s rolbařem na dalším zasněžování mimo kolečko a schůzku znovu dohodli na následující den - úterý, kdy opět podáme zprávu, tentokrát už definitivní.   

Situace 14 dní před závodem:
Zde budeme přinášet podrobnější informace k 1. ročníku našeho závodu v biatlonu - ano, už nejen letní biatlony U Kapličky, které jsme obnovili před pár lety, teď chceme postoupit zase o level výše a těšíme se, že uspořádáme biatlon v zimní sezóně, sprint volnou technikou. Propozice najdete zde, nebo pochopitelně i na svazovém webu v domácích soutěžích nebo mezi událostmi.

Jak najdete místo závodu
V propozicích jsou uvedeny souřadnice GPS. Pro ty, kteří souřadnice nepoužívají, stačí do navigace zadat "Běžecký lyžařský areál Vesec". Pro ty, kteří rádi hledají - areál je vpravo od dálnice, když přijíždíte od Prahy a jedete posledním klesáním do Liberce (vidět areál ale z dálnice není). Cesta k němu je ale trochu složitější - jakmile klesání přechází do roviny, hned odbočte vpravo, potom na kruháči první odbočkou doprava a na křižovatce doleva. Po asi 300m na prvních světlech doprava (po cestě potom míjíte vlevo sportovní hřiště) a na dalším kruháči první odbočkou vpravo jedete směr běžecký areál.
Na rovinu
Proslulý areál, který si vydobyl slávu hlavně kauzami, spojenými s pořádáním MS v lyžování 2009 a známou běžkyní na lyžích, nebyl vybrán právě nejlépe. Když je v Liberci všude sníh, je skoro jisté, že ve Vesci není. Ale situace je jaká je, my zde trénujeme celé léto na kolečkáčích a někdy sem zajedeme i na trénink v zimě (ale častěji dáváme přednost podstatně vzdálenějším Jizerkám). Letos se změnil provozovatel areálu (místo společnosti, která se starala i o sjezdařský areál Ještěd, spravuje běžecký areál město Liberec) a tak ještě nemáme zkušenosti se zimním fungováním (to by možná tolik nevadilo, ale zkušenosti nemá ani město). Dokonce jsme na netu nenašli nějaký slušný snímek areálu v zimě a tak u tohoto článku vidíte jen letní snímek areálu. V každém případě, uměle se zasněžuje jen kolečko v centru areálu a to nám na pořádání závodu nestačí. Uvidíme, jak si s tratěmi, vybranými pro závod, poradí příroda - proto si necháváme v propozicích obezličku se zrušením soutěže ve čtvrtek před sobotou 9. února. Ale zrušení bychom asi oznámili i dříve - už teď se k nám chystají kluby z Moravy, které by chtěly využít i dny před závodem a ev. i po závodě - možná není úplně nepodstatná informace, že v neděli 10.2. se jede v Jizerkách slavná Jizerská 50 - už 52. ročník! Ubytování v našem areálu moc komfortní není (v zimě se musí topit v kamnech!), ale nabízíme ho za cenu uhlí a spotřebované elektřiny, tak možná by to za úvahu stálo - kdo dřív přijde, ten dřív mele...
 

Zpět na výpis