Náš regionální závod ve Vesci 9. února 2019

Úvod » Aktuality » Náš regionální závod ve Vesci 9. února 2019

Dalo nám hodně starostí závod ve Vesci připravit. A tak jsme se těšili, jak dopadne a také, jestli se některým našim závodníkům podaří vybojovat si postup do závodů Českého poháru. Už dopředu musíme říct, že s postupem jsme vyšli naprázdno - účast klubů z celé republiky jsme neočekávali, navíc tu bylo několik závodníků, kteří vyhrávají závody ČP a tak se body vyběhávaly těžko. Ale o to víc se můžeme pochválit, že jinak se závody vydařily (a musíme poděkovat i sluníčku, že na nás nezapomnělo a přišlo se podívat). Výsledky najdete tady.
Fotky ze závodů si můžete prohlédnout zde - je jich opravdu hodně, zatím je tam necháme, ale později asi trochu přebereme. A další fotky jsou tu také a dokonce i ty poslední.
Nebudeme zbytečně rozebírat všechny přípravy a starosti se sněhem. Vždyť ještě v pondělí před závodem jsme si mysleli, že se nebude konat, ale díky našim stavitelům tratí a pochopení majitele areálu (Město Liberec) a jeho zaměstnanců (děkujeme rolbaři panu Markovi) jsme od úterka začali s konečnými přípravami. Musíme tu zmínit, že v novodobé historii našeho klubu jsme ještě nikdy zimní závody nepořádali, o to to pro nás bylo napínavější a možná i proto pro nás byla kladná hodnocení účastníků závodu příjemnější než jindy. Škoda jen, že se nepodařilo závod uskutečnit na naplánovaných tratích - ty byly moc pěkné, bohužel nezasněžené... A samozřejmě, hodně nám pomohlo, že jsme tu jako vždy měli oporu v hlavním rozhodčím Luboši Přibylovi a jeho pravé ruce Erice. A když jsme u rozhodčích, musíme samozřejmě poděkovat všem rozhodčím a funkcionářům závodu - nebyli jen z našeho klubu a taková Kája Smetanová slíbila pomoci, protože přijede s dcerou - přijela přesto, že dcera byla nemocná a běžet nemohla...
Pokud bychom měli vyzvednout některé detaily - nejúspěšnějším klubem byla suverénně Trefa, které se denní dojíždění za sněhem jasně vyplácí, nejobsazenější kategorií byly M12 a W14, nejvyrovnanější M15.
Potěšila nás účast klubů, které sídlí hodně daleko od Liberce. Přijela i část Moravy - a tak jsme ve startovce mohli vidět kluby z Ostravy, Prostějova nebo Brna. Počet přihlášených se v týdnu před závodem pohyboval až kolem 88 závodníků, konečná startovka obsahovala 83 jmen. Z toho bylo 20 startujících v kategorii 11 let, které v současné době svaz biatlonu nepřeje a trochu nám to přineslo problémy i ve výkladu pravidel - jet s řemeny nebo bez řemenů, objíždět stavy se zbraněmi nebo jít přímo. Ale nakonec se vše vyřešilo (i díky pomoci rozhodčích na střelnici). A zdá se, že kluby uvítaly možnost závodění i pro tuto kategorii a my se určitě budeme snažit kategorii nejmladších vypisovat i v dalších letech!

Zpět na výpis