Plzeň Litice - regionální závod ve sprintu 12. května 2019

Úvod » Aktuality » Plzeň Litice - regionální závod ve sprintu 12. května 2019

Rozhodli jsme se, že ti, kteří zatím nemají v této sezóně vyběhnutý postup na Český pohár, vyrazí po sobotním závodu v Jablonci ještě směr Plzeň. Týkalo se to celkem 6 závodníků, ale Štěpán měl v neděli jachtu a tak odjelo závodníků 5. Fotky najdete zde.
Tentokráte měl trenér Pavel Farský už volno, takže naložil do svého vícemístného auta ještě i druhého trenéra (svoji manželku) a tak ve složení, které by mohlo dobře fungovat (2 trenéři na 5 závodníků, kteří navíc měli ještě čerstvou zkušenost ze závodu z Jablonce) vyrazil poměrně brzy ráno za body na postup do českého poháru. Jeli jsme na závod, který nemusel být až tak kvalitně obsazen, jako ten v Jablonci. Ale věděli jsme, že to v Liticích nebude jednoduché - bylo přihlášeno stejné množství závodníků jako v Jablonci a také zde se sešlo hodně závodníků z kvalitních oddílů!
Žákyně W13 - Jola Závacká konečně nastřílela za 0 a i když mezi soupeřkami byly některé lepší běžkyně, rozdíly byly tak malé, že Jola získala na pátém místě hodně bodů - 85! To se určitě bude v žebříčku na postup do českého poháru hodit!
Žákyně W15 - Verče Šípkové se nepodařila střelba stoprocentně, ale alespoň v prvé střelbě byla nulová. Druhá střelba byla za 2 a Verča skončila sedmá, bodů však moc nezískala - 75 bodů asi na postup bude málo.
Žáci M13 - Jáchym Strašlipka nastřílel 0+1 (na něj velmi dobrá střelba), se stejnou střelbou bylo 6 závodníků a Jáchym z nich běžel nejpomaleji, i když to byly jen vteřiny od druhého místa. Nakonec skončil osmý a přivezl si jen 73 bodů, protože vítěz všem ostatním o hodně odskočil. Škoda...
Žáci M15 - vytáhnul se Kuba Farský, který střílel za 0 a skončil druhý. Bohužel, vítěz také střílel za 0 a v běhu udělal na Kubu 40 vteřin, takže z toho bylo pro Kubu "jen" 83 bodů - to jako zisk do žebříčku není špatné, ale na druhé straně, jako druhý by si zasloužil více bodů... Honza Bicek nestřílel vůbec špatně (0+1), v běhu ztratil na Kubu necelou minutu, skončil na 6. místě a získal 71 bodů.
Takže závěrem - doufali jsme, že si někdo v bodech do žebříčku polepší, Jole a Kubovi se to splnilo. Ostatní se sice dobře umístili, ale bodový zisk by potřebovali větší. Nicméně všem patří pochvala za střelbu, když nejhorší ve střelbě byla paradoxně Verča, která na tréninku patří k nejlepším střelcům.