Letní biatlon U Kapličky - Liberec 26. května 2019

Úvod » Aktuality » Letní biatlon U Kapličky - Liberec 26. května 2019

Uspořádali jsme pátý ročník našeho biatlonu v tradiční čas - poslední květnovou neděli. A také z tradice má název U Kapličky a zdá se, že ten nahoře nás má rád - v této deštivé době jsme měli po celou neděli hezky. Výsledky najdete zde (nebo samozřejmě na svazovém webu, ale ty naše jsou v excelu a půjdou lépe vytisknout) a střelecký souboj tady (ten na svazovém webu pochopitelně není). Podívat se také můžete na fotky.
Naše trasy již kolem kapličky (přesněji kostelíka U Obrázku) sice nevedou, abychom nerušili akce arciděkanství, které kostel patří. Jsme na arciděkanství závislí, protože kdyby nám nepovolili parkování na jejich pozemku (snažíme se parkovat co nejdále od kapličky, ale při takových počtech účastníků jako letos, jsme přece jen zabrali víc místa, než bychom chtěli), těžko bychom závod mohli pořádat. Parkování v uličkách kolem areálu možné není...  Náš areál není velký a tak jsme měli obavy, jak se do něj 236 přihlášených závodníků a doprovod vejde. Ale bylo to v pohodě - využili jsme naše dostatečné prostory pro občerstvení v naší budově, venkovní prostor ohniště a plochu mezi malorážkovou a vzduchovkovou střelnicí, kam se sice nevejdou stany zúčastněných klubů (což už většina z nich pochopila), ale vejdou se tam závodníci a dokonce i Toyoty našeho sponzora... Nakonec samozřejmě pár závodníků chybělo, více překvapila jen neúčast kompletní výpravy Roškopova. Naopak potěšila účast moravských klubů (Ostrava, Rožnov), které k nám zavítaly po přestávce.
Potěšila i účast Ondry Rybáře, předpokládáme, že tu byl hlavně proto, že je garantem krajské výpravy na Letní olympiádu dětí a mládeže. Na druhou stranu ocenil i práci našeho klubu, nabídl podporu v dalším rozvoji a vzhledem k tomu, že náš závod byl posledním nominačním závodem kraje na olympiádu, nabídl i účast našeho trenéra ve výpravě (byli jsme druhým nejúspěšnějším klubem - na profíky z Jilemnice nemáme...).
Průběh závodu byl bezproblémový, rychle se dařilo i zveřejňovat výsledky, kladně byl opět hodnocen náš střelecký souboj družstev, který vyplňuje prostor mezi skončením závodu a vyhlášením výsledků. Dokonce jsme dodrželi program, ve kterém jsme určitě s tak velkým počtem účastníků nepočítali. Zásluhu na tom mají samozřejmě Přibylovi, kteří jako hlavní rozhodčí a zpracovatelka výsledků už popáté dirigují sbor rozhodčích. A sluší se říct, že stále více rozhodčích a pořadatelů je z našeho klubu - z dalších pomocníků děkujeme Káje Smetanové a členkám KB Manušice, které nám pomohly v nouzi. Zapomenout nesmíme na dobrou spolupráci s technickým delegátem a celkově přátelskou atmosféru (a to i přes několik případů, které musela řešit jury...) 
A tak závěrem nezbývá, než poděkovat všem účastníkům a těšit se na příští ročník našeho letního biatlonu poslední květnovou neděli roku 2020!

Zpět na výpis