1. závod Českého poháru - Staré Město p.L. ve dnech 1. - 2. června 2019

Úvod » Aktuality » 1. závod Českého poháru - Staré Město p.L. ve dnech 1. - 2. června 2019

Sedm žáků a šest dospělých, kteří se nominovali, jelo do Starého Města třemi auty na tři dny. Řidiči Tomáš, Fary a Blesk (ten jel s malorážkaři později) a s nimi ne úplně všichni nominovaní - nejela nemocná Maky a Áňa, obě z kategorie dorostu do 19 let. Ze žáků si příležitost účasti na seriálu největších závodů letní sezóny nenechal ujít nikdo! Fotky ze závodu najdete zde.
V sobotu se běžel vytrvalostní závod (těch máme přece jen odběháno méně, než sprintů) a ne všem našim se dařilo. Na druhou stranu, když jsme viděli, jak málo je v některých kategoriích startujících, bylo nám ještě více líto těch našich závodníků, kteří nepostoupili. Vždyť jen o jedno místo v žebříčku se nevešli Jáchym a Verča (ta dokonce o pouhé 4 desetiny bodu...).
Žákyně W11 - Aneta Závacká překvapila - začíná a hned na takovém důležitém závodě slušně bodovala. Střílela za 2 a měla i slušný běžecký čas. Skončila jedenáctá se 79 body - jen kousek jí scházel k vyběhnuté 2.VT!
Žákyně W12 - Terce Farské se letos nedaří - ve střelbě je průměrná, ale hlavně ztrácí běžecky. Kde jsou ty časy, kdy její běh patřil k nejrychlejším! Střílela 2+1 a skončila dvacátá, získala 67 bodů.
Žákyně W13 - Jola Závacká se na poháry probojovala celkem s přehledem, v poslední době se jí na závodech vedlo, ale ve Starém Městě se jí v sobotu nedařilo - střelba 1+3 a hlavně hodně slabý běžecký čas. Výsledkem bylo 19. místo a jen 71 bodů.
Žákyně W14 - Bery Lajtkepová letos poráží Agy Neckářovou a potvrdilo se to i ve vytrvalostním závodě. Bery skončila třináctá, po střelbě 1+1, ale i jí běžecky zatím na nejlepší něco schází. Přesto získala slušných 85 bodů. Na Agy se střelbou 1+2 a o více než minutu pomalejším během než Bery zbylo 24. místo, získala 72 bodů.
Žáci M15 - Kuba Farský překvapivě porazil Petra Patzáka. Ale není divu - Petrovi se v poslední době vůbec nedaří střelba na závodech (přitom v klidu na tréninku střílí lépe, než závodní střelci!) a také v sobotu střílel hodně špatně! Měl nejhorší střelbu v kategorii (3+3) a skončil na 19. místě (i když měl 85 bodů). Kuba byl šestnáctý se střelbou 1+1 a získal 89 bodů! Škoda, jen 85 setin bodu chybělo k zisku 1.VT!!!

Z našich malorážkařů se více dařilo těm starším, když nejlepší dorostenka Maky zůstala doma.
Dorost M19 - Maty Neckář střílel celkově za 13 (3+4+3+3) a s pomalejším během to stačilo jen na 24. místo (a 61 bodů).
Dorost W19 - Jíťa Gittlerová střílela jen o minutu lépe než Maty (4+3+2+3) a s pomalejším během z toho bylo 23. místo.
Muži M36 - Tomáši Regnerovi se celkem dařilo, skončil čtvrtý po docela slušné střelbě leže (0+3+1+3) a hlavně - vyběhnul si 1.VT!
Muži M 46 - Pavel Farský opět (až na první položku leže) slušně střílel (4+2+1+3) a ani běh nebyl špatný - bylo z toho 12. místo a 81 bodů.
Ženy W41 - tentokrát se lépe vedlo Janě Gittlerové, která s dobrou střelbou (0+3+2+3) skončila pátá s minimálním odstupem od třetího místa a získala s přehledem 1.VT (95 bodů!). Jana Farská střílela špatně (4+4+4+4), ale díky běhu i s nejhorší střelbou v kategorii byla osmá a získala 87 bodů.

V neděli se běžel sprint a ten je nám bližší...
Žákyně W11 - Aneta opět zaslouží pochvalu - dotáhla to až na 9. místo - střílela opět za 2 a dobře běžela! (83 bodů).
Žákyně W12 - Terka lépe střílela, ale přesto z toho bylo jen 17. místo. Věříme, že se její špatný běh zlomí a začne běhat stejně dobře, jako v loňském roce. Získala 74 bodů.
Žákyně W13 - Jola si snad trochu spravila náladu po sobotě. O trochu lépe střílela (1+1) a hlavně lépe běžela. Skončila jedenáctá, jen těsně jí unikly body, potřebné pro nominaci na MČR (o 34 setin bodu!) - získala 79 bodů.
Žákyně W14 - Bery skončila osmá - výborné umístění (při střelbě 0+2) a 88 bodů! Škoda jen, že jí do 1.VT scházely necelé dva body. Agy střílela také za 2 (2+0), ale pomaleji běžela a skončila na 18. místě s 83 body.
Žáci M15 - tentokrát se už překvapení nekonalo - Petr se zlepšil ve střelbě (0+2 - konečně!) a protože běžecky patří k nejlepším, bylo z toho 9. místo a hlavně 91 bodů a 1.VT! Kuba střílel úplně stejně, běžecky ztratil na Petra půl minuty, ale pole závodníků je v této kategorii tak vyrovnané, že skončil na 18. místě - ale se slušnými 86 body.
Musíme tedy říci, že druhý den se nám ve Starém Městě vedlo o dost lépe, než v sobotu.

Malorážkařů se zlepšení ve druhém dni tolik netýkalo - asi jim první den bere hodně sil (zvlášť, když se v sobotu běží vytrvalostní závod)...
Dorost M19 - Matymu se hodně nedařilo - střelba za 10! Také běh pomalejší a bylo z toho až 29. místo a 54 bodů. Ještě že dva závodníci dostali trestné minuty za neodběhnuté kolečko a dostali se tak za Matyho.
Dorost W19 - Jíťa střílela velmi slušně (2+2), ale s pomalejším během z toho bylo 20. místo. Škoda, že jí scházely necelé dva body, aby si vyběhla postup na MČR - získala 78 bodů.
Muži M36 - Tomáši se už nedařilo tak, jako v sobotu - horší střelba (3+3) i běh a 8. místo s 84 body.
Muži M 46 - Pavel si proti sobotě o místo pohoršil a se střelbou 2+4 skončil třináctý se 79 body.
Ženy W41 - opět byla z našich lepší Jana Gittlerová - sice byla běžecky o malinko horší, než Jana Farská, ale měla střelbu 1+3 a skončila čtvrtá s 94 body! Jana Farská opět předvedla "svoji" střelbu (4+4) a tak to na lepší než deváté místo nestačilo. Škoda hlavně toho, že nevyběhla 1.VT - scházel jí necelý bod (89 bodů)! Doplnila tak řadu našich závodníků v žácích i dospělých, kterým těsně utíkal zisk první (platné i pro příští rok!) nebo druhé (postup na MČR) VT!

Závěrem k hodnocení jen tolik, že to nebylo vůbec špatné, ale na druhou stranu trochu smolné - stačilo opravdu málo (u mnoha našich závodníků 1-2 bodíky) a mohli jsme odjíždět spokojení s tím, že si naši vyběhli hodně 1. a 2.VT! Že by si to nechali na druhý závod ČP v Bystřici pod Hostýnem? A doufáme, že si další naši závodníci vyběhnou postup na ČP na regionálních závodech v Mikulášovicích (to znamená, že tam získají hodně bodů do žebříčku) nebo se dostanou na ČP proto, že si ve Starém Městě někteří nově vyběhli 1.VT a nebudou počítáni do žebříčku, ze kterého postupuje 10 nejlepších (zatím byla Verča Šípková a Jáchym Strašlipka na 11. místech!). Ale mluví se také o tom, že by žáků ze žebříčku postupovalo 15 - potom bychom tam měli všechny!