2. závod Českého poháru - Bystřice p.Hostýnem 14. - 16. června 2019

Úvod » Aktuality » 2. závod Českého poháru - Bystřice p.Hostýnem 14. - 16. června 2019

Na druhé kolo ČP jsme na Moravu odjeli třemi auty, když dvě odjela dopoledne (Tomáš s Faryho autem a Jana Gittlerová) a jedno až k večeru (Blesk), protože někteří nemohli dopoledne odjet - přišli tak o trénink. Fotky ze závodu najdete zde. Nakonec to pro nás byla úspěšná výprava - dvě první a jedno druhé místo, to se nám asi ještě na Českém poháru nepovedlo.

V sobotu byl sprint se skupinovým startem, kde z naší výpravy nestartoval Tomáš Regner v mužích a Jíťa Gittlerová v dorostu W19.
Vzduchovka:
Jak jsme už psali, někteří z našich, kteří se nominovali, nemohli startovat. Ti, kteří v Bystřici byli, si vedli se střídavými úspěchy, vpodstatě se ale potvrdily jejich výkony (a úsilí!) na tréninku. V kategorie žákyň W12 Terka Farská pokračovala v horších běžeckých výkonech, bohužel ale přidala i horší střelbu (2+4!) a bylo z toho 21. místo a 76 bodů. Ještě hůře dopadla v kategorii W13 Jola Závacká, která letos podává hodně nevyrovnané výkony - tentokráte měla střelbu 1+3 a k tomu ještě slabší běh - 26. místo a 70 bodů. Těsně před Letní olympiádou mládeže, na kterou se nominovala, to není dobrá zpráva. Ale snad se zase chytí... V žákyních W14 jsme měli dvě startující. Agy Neckářová byla po nemoci a letos navíc vynechala hodně tréninků i závodů - skončila stejně jako Jola v závěru 35členné výsledkové listiny se střelbou 3+1 a slabým během - 54 bodů. Naopak dobrou formu z tréninků i posledních závodů potvrdila v této kategorii Bery Lajtkepová - střelba 1+0 a slušný běh a bylo z toho výborné šesté místo a hlavně - 91 bodů, to znamená 1.VT a vyběhnutá účast na pohárech i příští rok. Ve W15 jsme měli Veroniku Šípkovou - opět se jí úplně nepovedla střelba (má náhradní zbraň, protože její "Hamanka" střílí první ránu z každého zásobníku o více než 1cm nahoru - Verča střílí s čezetou, ale na trénincích už to vypadá dobře). Skončila na 24. místě, ale pokud by lépe nastřílela, nemuselo by to být špatné. To ukazuje i slušných 86 bodů.
V žácích M13 Jáchym Strašlipka nestřílel špatně (2+1), ale také on si letos běžecky pohoršil a bylo z toho 18. místo a 72 bodů. Žáci M15 - nejlepší z našich Petr Patzák si vyběhl 1. VT (91 bodů), skončil na 10. místě (střelba 1+1 - jsme rádi, že se ve střelbě začíná vracet k normálu...). Kuba Farský střílel lépe než Petr (0+1), skončil na 15. místě a bohužel mu opět těsně (o dva body) utekla 1.VT... Štěpán Kuřák byl na 29. místě - střelba 1+5! (přitom na tréninku je mezi nejlepšími) a trestná minuta za neodběhnuté kolo a bylo z toho až 29. místo - ale to nic nemění na tom, že Štěpán se letos hodně zlepšil v běhu a věříme, že v neděli už bude střelba "normální" a Štěpán se posune ve výsledcích tam, kam patří.
Malorážka:
Ani v kategoriích dorostu a dospělých nestartovali všichni naši (dokonce sobotu vynechali i někteří z těch, kteří v Bystřici byli a šetřili síly na nedělní sprint...). V dorostenkách W19 doběhla Maky Farská na 19. místě, když nejen hůř běžela, ale i střílela (3+4) a bylo z toho jen 72 bodů. V kategorii mužů M46 Pavel Farský nastřílel špatně leže (za 5), stoje střílel o něco lépe (za 3) a bylo z toho 21. místo a 75 bodů.Vše ale vynahradily naše ženy v kategorii W41 - vyhrála Jana Farská, které se konečně podařilo slušně nastřílet (3+2) a druhá byla Jana Gittlerová (výborná střelba 1+2). Obě si s přehledem vyběhly 1.VT! A jestliže někdy vyčítáme dětem málo klubové hrdosti, nebudeme dělat výjimku ani u žen - škoda, že na stupních vítězů naše děvčata neměla klubová trička, aby dominance našeho klubu byla víc znát (jen Jana G. měla alespoň klubovou sukýnku...).
A co před nedělním závodem? Věříme, že zítra si někteří z našich odpustí kiksy ve střelbě a zadaří se nám. Bohužel ani zítra nepoběží Jíťa - nedovolí jí to bloklá záda. Ale startovat už bude Tomáš.

V neděli se opět běžel trochu netradiční závod - sprint se štafetovou střelbou.
Vzduchovka:
Včera jsme doufali u některých v lepší výkony, někde se to splnilo, jinde ne. To, co ale předvedli Péťa s Kubou, to nečekal určitě nikdo! Měli jsme problémy s množstvím jednoranných zásobníků, ale že to naši kluci takhle vylepší... Ale popořadě...
W12 - Terka se umístěním zlepšila, body pohoršila. Způsobila to zejména první střelba, kdy i po použití dalších 3 nábojů jí zůstaly dva terče a také ve druhé střelbě musela třikrát dostřelovat. W13 - Jola se trochu zlepšila, ale stejně se jí střelba nedařila tak, jako doma na tréninku. Poprvé musela dvakrát dostřelovat, podruhé i přes tři dostřely jí jeden terč zůstal. Jinými slovy, byla to jedna z nejhorších střeleb v kategorii. Skončila na 19. místě se 73 body, všechny střelkyně před ní měly lepší střelbu. A jen 5 závodnic z 26 nestřílelo za 0. W14 - opakovala se situace ze včerejška - Agy opět špatná, 30. místo. Při první střelbě měla 3 dostřely a přesto za 1, při druhé to bylo podstatně lepší - za 0 a jen jeden dostřel. Ani běžecky nic moc - těžko říci, jestli je to následek právě skončené nemoci nebo nižší účasti na trénincích a závodech v této sezóně. Naopak Bery byla opět úspěšná - skončila na 7. místě, opět si vyběhla 1.VT (92 bodů) a střelbu měla mezi nejlepšími v kategorii (celkem za 0 s jedním dostřelem). Od 4. místa byla jen pár vteřin. W15 - Verča si opět vyběhla body, které jí zaručují účast na MČR (tentokrát 84 bodů) a opět měla trochu problémy se střelbou (první za 0 bez dostřelu, ale na druhou nulu potřebovala 3 dostřely). Skončila na 20. místě, tedy o málo lépe, než včera. Jen připomínáme, že konkurence v této kategorii je neskutečná - například z 28 startujících jen pět dívek nestřílelo za nula a nuly byly s minimálním počtem dostřelů!
A co kluci? V M13 Jáchym zůstal na "svém" - první střelba za 1, druhá za 0 při 2 dobíjeních, slabší běh, 17. místo a 61 bodů. A na závěr nám zůstalo hodnocení kategorie M15 - zazářil Štěpán Kuřák a jsme moc rádi, že se splnilo naše přání ze včerejška, aby se Štěpán dostal ve výsledcích tam, kam patří! Popravdě, možná se dostal ještě výš - ne umístěním (16. místo), ale ziskem bodů, kdy po střelbě za 0 s jedním dostřelem se mu povedlo o 3 setiny překonat hranici 90 bodů! Vyběhl si tak 1.VT, takže kromě účasti na letošním MČR bude mít i příští rok, při přechodu na malorážku, 1.VT. Bohužel dalším našim zástupcům v této kategorii se nevedlo - Péťovi vypadla diabola z jednoranného zásobníku a protože si myslel, že má špatně nabité zásobníky (měl zkušenost, že když na tréninku nabil omylem diabolu do zásobníku obráceně, vypadla mu), vystřílel zbylé rány bez výměny zásobníku - nepochopitelné. Kubovi po třetí ráně přestala fungovat jeho "Hamanka" (nespouštěla) a tak hodně dobře rozběhnutý závod pro něj také skončil. Oba odběhli trestná kolečka, ale následkem byly i tak trestné minuty - Péťa přirážka 3 minuty k času a předposlední místo a Kuba 5 minut přirážka a poslední místo! Tak to by bylo i na kliďasy moc, co teprve na Péťu a Kubu... A musíme připojit poznámku, že ze čtyř našich "Hamanek" jsou tak již dvě mimo hru - každá přitom byla několikrát u výrobce na opravě...
Malorážka:
W19 - Maky byla diskvalifikovaná - nenesení zbraně na zádech (bez komentáře, honíme to už u malých žáčků...). W41 - v ženách opět zvítězila naše závodnice, tentokráte to nebyla Jana Farská, ale včera druhá Jana Gittlerová - měla výbornou střelbu (leže 0 s jedním dostřelem a stoje 0 se třemi dostřely) i dobrý běh. Jana Farská nezastřílela tak dobře jako včera, kdy vyhrála - leže musela na 5 koleček! Ale na druhé straně stoje střílela dobře - za 0 se třemi dostřely! Skončila osmá s 88 body.
Naši muži jako by kopírovali ženy - Pavel Farský v M46 byl diskvalifikován pro nedodržení tratě (obdoba Maky), Tomáš naopak v kategorii M36 skončil na pěkném druhém místě po výborné střelbě (za 0 - leže i stoje jen s jedním dostřelem), jako by si bral příklad z Jany.

Takže jestli jsme si včera přáli, aby neděle byla bez kiksů, někteří naši závodníci ve vzduchovce i malorážce to viditelně nečetli, protože takovou úrodu diskvalifikací a přirážek nepamatujeme... A k tomu "bloknutá" Jíťa! Na druhé straně jiní naši byli velmi úspěšní - v součtu medailí to byl náš nejlepší pohárový závod!