Úvod » Aktuality » MČR dorostu a dospělých v letním biatlonu - Bystřice p.H. 28. - 29. září 2019 - Máme titul

Mistryní ČR se stala Jana Farská v kategorii W41! To by asi měla být úvodní informace z MČR v letním biatlonu dorostu a dospělých. Fotky ze závodu najdete zde. Informace je i na svazovém webu, kde je i hezká fotka naší Jany Farské ze stupňů vítězů.
Na tento podnik odjelo poměrně málo našich malorážkařů - především v kategoriích dorostu, kde se zúčastnila pouze Jíťa Gittlerová a Markéta Farská (ta je už ale v současné době na SG v Jablonci). Tomáš Regner, který má zdravotní problémy, se nakonec zúčastnil (i když nakonec neúspěšně) alespoň supersprintu.
V sobotu 28. 9. dopoledne byl na programu sprint. V kategorii W19 se dobře umístila Maky Farská, která k dobré střelbě (2+2) přidala i slušný běh a bylo z toho 88 bodů (necelé dva body od 1.VT) a 14. místo. Jítě Gittlerové se dařilo méně - střelba 2+3, ale běh ne tak dobrý jako Maky a bylo z toho 30. místo (76 bodů). V kategorii mužů M46 si Pavel Farský vedl dobře - střelba 1+3, 10. místo a 83 bodů. A naše parádní kategorie žen W41 nám přinesla zlato a titul pro Janu Farskou - střelba 0+4 a výborný běh. Těsně za bronzem (ale i za stříbrem) zůstala na čtvrtém místě Jana Gittlerová, která výborně střílela (1+1) a získala 97 bodů. Na vítěznou Janu jí scházelo 25 vteřin!
Odpoledne byl na řadě supersprint - zajímavá disciplína, která ale vyžaduje skvělou střelbu. Startuje se na stavu, střílí se leže s trestnými kolečky a potom po krátkých bězích následuje střelba leže a stoje. Zde se střílí štafetovým způsobem (tedy 8 nábojů na 5 terčů), ale kdo nesestřelí všechny sklopky, končí a dále v závodě nepokračuje. Jak je to náročná disciplína na střelbu ukázala kategorie M16, kde z 25 závodníků doběhl jediný! A ostatní kategorie na tom nebyly o mnoho lépe... Z našich doběhli jen Jíťa (18. místo) a Pavel (6. místo), ostatní se se střelbou nevypořádali.
V  neděli se běžel závod s hromadným startem. Naše starší dorostenky skončily spíše v závěru výsledkovky - na 27.  místě Maky (střelba 4+2+2+5) na 29. Jíťa (1+4+2+3). V mužích Pavel slušně střílel (1+2+4+3) a skončil na 9. místě s 84 body. A našim ženám se nedařila střelba - Jana Farská 2+4+4+3 (5. místo a 91 bodů) a Jana Gittlerová dokonce 2+3+4+5 (7. místo a 85 bodů). Škoda, že se Janě Gittlerové po pěkných výsledcích na pohárech nedařilo střelecky - v tomto závodě dokonce nastřílela hůře, než Jana Farská a to se tak často nestává...
Pokud chceme hodnotit naše výsledky, určitě to bude kladné hodnocení, škoda jen, že jsme neměli větší zastoupení v dorostu, ale zde byly hlavně naše dívky v letní sezóně pronásledovány zdravotními obtížemi. Snad se na zimu dají dopořádku a zaznamenáme další zlepšení jejich výkonnosti.