Ve stříbrné stopě Lukáša Bauera - Vesec 12. října 2019

Úvod » Aktuality » Ve stříbrné stopě Lukáša Bauera - Vesec 12. října 2019

Na poslední chvíli pozval messengerem Pavel Farský naše závodníky na přespolák ve sportovním areálu Vesec, kde Lukáš Bauer kdysi na nechvalně proslaveném MS v běhu na lyžích získal stříbrnou medaili. Závod pořádá Dukla LIberec s podporou mnoha sponzorů. A jednalo se o finále Poháru Libereckého kraje v přespolním běhu, takže zejména v mládežnických kategoriích byla velká účast hlavně lyžařů z Dukly Liberec a z Jablonce, ale často vyhrávali i lyžaři z menších krkonošských oddílů. Letos se k nim tedy připojili, byť na poslední chvíli a proto v omezenám množství, i naši závodníci a mohli porovnat svoji výkonnost s nejlepšími přespolními běžci v kraji.
Fotky našich závodníků jsou zatím na messengeru, věřme, že se brzy objeví i na facebooku a na našem Rajčeti.
Na stupních vítězů byla na bronzovém stupínku Jana Gittlerová mezi ženami na 10 km a dokonce i jedno překvapení mezi muži - Rosťa Závacký si vzal z dcery Joly příklad a vyzkoušel si alespoň kratší trať (3,3 km) a také skončil na bronzovém stupínku!!! Že více startujících u našich medailistů nebylo, není až tak důležité:). Za zmínku u dospělých stojí fakt, že kategorii starších mužů na 10 km vyhrál otec naší Bereniky Petr Lajtkep a ve stejné kategorii uzavírali výsledkovku na 12. a 13. místě naši trenéři Pavel Farský a Tomáš Regner (který by asi vzhledem k problémům s patou běhat neměl...).
Ale nás samozřejmě zajímaly hlavně výsledky našich žáků - bohužel jich nebylo mnoho (viz výše). Nejlépe dopadl Kuba Farský, který zaběhl v kategorii starších žáků rok narození 2005 (3,3 km) hodně pěkně, skončil na 7. místě se ztrátou jen 48 vteřin na vítěze (nejlepší závodník Dukly Liberec, náš bývalý člen Ondra Štencl, měl na třetím místě ztrátu 23 vteřin). Ve stejné kategorii běžel ještě Honza Bicek, skončil na 16. místě se ztrátou 2:59. Z našich dívek běžela Terka Farská v kategorii žákyň mladších (rok narození 2008 - 1 km) a skončila na 21. místě se ztrátou 1:10 na vítězku. V kategorii žákyň starších (rok narození 2007 - 2 km) skončila Jola Závacká na 9. místě se ztrátou 1:48 na vítězku. A v kategorii starších žákyň rok narození 2006 (2 km) běžela Bery Lajtkepová (ve výsledkovce je napsaná za Duklu, doufáme, že nepřestoupila), skončila na 13. místě se ztrátou 1:41 na vítězku.
Za týden je další přespolák (O přeborníka boudy v Lidových sadech), doufáme, že se naši závodníci již trochu otrkali a pokusí se své soupeře překonat. A věříme také, že tentokráte nás již bude víc!