Přespolák O přeborníka Boudy - Lidové Sady 19. října 2019

Úvod » Aktuality » Přespolák O přeborníka Boudy - Lidové Sady 19. října 2019

Po skončení letní biatlonové sezóny jsme se již tradičně vrhli na přespoláky. Většinou se účastníme tradičních přespoláků kolem Liberce, jen někteří ze starších dávají přednost půlmaratonům a runům jinde. Fotky ze závodu byly nejdříve jen na našem messengeru, ale teď už jsou i na našem Rajčeti.
Na přepolák, pořádaný AC Slovan, kde jsme i vloni získali slušná umístění, se z našich on line přihlásili:
V kategorii dívek 2008-2011 Terka Farská a Lucie Janoušková (pro tu to bude premiéra v našem dresu a možná i na přespoláku), v chlapcích rok narození 2004 - 2007 budeme mít dokonce 4 závodníky - Petr Patzák, Kuba Farský, Honza Bicek a Štěpán Kuřák (nebudou to mít lehké, poběží i se staršími soupeři). V dívkách rok narození 2004 - 2007 jsou zatím přihlášeny Jola Závacká, Bery Lajtkepová, Agy Neckářová a Verča Šípková. V kategorii mužů 40+ je přihlášený Pavel Farský a Rosťa Závacký.
Na místě se přihlásil ještě Jáchym Strašlipka a tak nás startovalo celkem dost (Jana Gittlerová a Tomáš Regner byli na půlmaratónu jinde). Vzhledem k tomu, že společně běželi nejdelší kategorii všichni dohromady, bylo to zajímavé porovnání i pro závodníky - např. naši se mohli porovnávat mladší se staršími, dívky s klukama, dcera s otcem, trenér se svěřenci. A pikantní pochopitelně bylo, že se neporovnávali v cíli podle časů, ale přímo při běhu na trati a to bylo určitě pro všechny hodně zajímavé...
Po zveřejnění výsledků můžeme naši úspěšnou výpravu hodnotit. První telefonické informace od spokojeného trenéra Pavla Farského vůbec nevypadaly špatně - naše drezy bylo na stupních vítězů hodně vidět. Po zveřejnění výsledků jsme zjistili, že to bylo ještě lepší, protože jsme se orientovali jen podle fotografií a teprve později jsme zjistili, že při vyhlašování si závodníci na druhém místě stoupali na opačnou stranu a my podle fotky nevěděli, zda byl náš závodník druhý nebo třetí!
V kategorii Mlaďáci jsou ve výsledkových listinách kluci o dívky pohromadě - Terka byla celkově čtvrtá, z dívek druhá a na vítězného kluka jí scházelo jen 10 vteřin! Že by Terka zase chytala běžeckou slinu? Kousek za ní doběhla Lucka, kterou trenér zvlášť chválil. Celkově byla osmá, z dívek pátá a na Terku měla ztrátu kolem 20 vteřin. Ve starší kategorii doběhla Jola jen kousek za Bery, která kategorii žákyň 2004-2007 vyhrála a Jola skončila druhá! Stejnou kategorii kluků vyhrál Kuba a na stupně se dostal i Petr (poprvé nebyl z našich nejlepší, ale stěžoval si na zdravotní problémy) - skončil druhý. Tak to bylo opravdu pěkné, mít v žácích i žákyních zlato a stříbro! A ani ostatní si nevedli špatně. Verča byla v žákyních čtvrtá a Agy šestá (se ztrátou kvůli problémům s kolenem - po dohodě s trenérem se rozhodla další přespoláky vypustit, aby byla fit na zimní sezónu). V žácích byl Štěpán pátý, Honza šestý a Jáchym osmý. V kategorií Mužů 40+ byl táta Bery v barvách AC Slovan druhý, trenér Pavel Farský desátý a táta Joly Rosťa skončil na 12. místě. Výsledky podle kategorií najdete zde.
Kdybychom se podívali na ty, kteří běželi nejdelší trať (3,9 km), největší pochvalu ze všech našich závodníků zaslouží Kuba, který byl ze všech našich nejlepší na velmi slušném celkovém 21. místě bez rozdílu kategorií - před ním skončili jen muži a dva dorostenci! Petr byl na 31. místě, Pavel na 38. místě a od 41. do 45. místa byli další naši v pořadí Štěpán, Bery, Honza, Rosťa a Jola! To ukazuje na to, jak lítý boj se mezi našimi běžci odehrával! Absolutní výsledky na 3,9km bez rozdílu kategorií najdete tady.
V závěru informací o minulém přespoláku jsme říkali, že se naši závodníci již trochu otrkali a pokusí se příště své soupeře překonat. A že na dalších závodech nás již bude víc. A je to tady - bylo nás víc a byli jsme hodně úspěšní!