Přespolák - Janovská jedenáctka - Janov 26. října 2019

Úvod » Aktuality » Přespolák - Janovská jedenáctka - Janov 26. října 2019

Janovský přespolák známe už z minulého roku, je to obrovská akce, hodně startujících v každé kategorii a byli jsme tu spokojení, i když pro některé byly tratě nezvykle dlouhé (v letním biatlonu jsou přece jen o dost kratší). Zde najdete fotky z tohoto závodu a kompletní výsledky najdete tady. A informace pro naše členy - dohodli jsme se, že z hlediska propagace našeho klubu se příště budeme (podle vzoru Lajtkepových) přihlašovat jako Biatlon Liberec, protože KB Liberec na přespolácích moc neřekne... Takže až se naši závodníci budou přihlašovat online na další závody, věřím, že na to nezapomenou.
Letos nás bohužel v Janově bylo málo - někteří prostě na tyto přípravné akce nechodí a budeme s tím muset něco udělat (nikomu nebráníme zkoušet jiný sport nebo jinou zájmovou činnost, ale myslíme, že alespoň 2x týdně by i malí biatlonisté na tréninku být mohli a na přespoláky by prostě chodit měli). Štěpán s Péťou dali přednost školní akci, což jsme schopní pochopit, protože jinak chodí. Horší je to s malorážkaři - bohužel,vypadá to, jako by u nás vůbec nebyli (a to i na tréninku)! A tentokráte (z různých důvodů) neběželo ani moc dospělých. Takže hodnocení našich závodníků nám nedá moc práce...
Žákyně 2 km - Aneta Závacká na výborném 4. místě, Terka Farská hned za ní pátá (se ztrátou 12 vteřin). Lucka Janoušková sbírá v přespolácích první zkušenosti - skončila na 21. místě, za Anetkou zůstala 2 minuty.
Další naši mladí biatlonistě běželi všichni 6 km, takže se mohou i mezi sebou porovnávat. Pravda je, že takhle dlouhé tratě normálně neběhají a tak někteří odnesli přepálené začátky (Kuba, Jola). Ale i přesto nakonec zaběhli pěkně...
Žákyně - Bery Lajtkepová byla na výborném 4. místě (čas 34:11) jen 4 vteřiny za bronzem, Jola Závacká se jí dlouho držela, ale potom přišly problémy a doběhla na 11. místě (42:33). V žácích Kuba Farský skvělé 7. místo (29:41) jen 4 vteřiny za svým soupeřem z Dukly Liberec Ondrou Štenclem). Jáchym Strašlipka doběhl na 28. místě (38:09) a o místo za ním mladý Kristián Lajtkep (39:50), který byl v této kategorii zdaleka nejmladší.
A pojďme na dospěláky v běhu na 11 km - naši závodníci neběželi, ale táta Bery Petr Lajtkep byl v kategorii mužů do 49  let na skvělém 2. místě (opět za svým věčným soupeřem a kolegou z AC Slovan Liberec Podroužkem). Táta Jáchyma Jirka Strašlipka si také zaběhl 11 km a skončil na 51. místě. Jen tak pro zajímavost - Veronika Vítková si zaběhla v ženách a skončila šestnáctá, o dost ji porazila mladší kolegyně z SKP Kornspitz Barbora Smetanová.
Dalším závodem bude příští sobotu tradiční Běh na Českou chalupu - tam se nás už určitě objeví daleko víc. Těšíme se opět na souboje mezi našimi (všichni ti trochu starší poběží až nahoru a budeme tak opět moci porovnávat časy různých kategorií), ale hlavně na to, jak se nám podaří porážet ostatní závodníky. Vloni se nám to dařilo mimořádně!