Přespolák Liberec - Konrádova 11 - neděle 10. listopadu 2019

Úvod » Aktuality » Přespolák Liberec - Konrádova 11 - neděle 10. listopadu 2019

Tradiční závěr pivních běhů (Horní Malá Úpa, Praha a Liberec Vratislavice) a start přímo v bráně vratislavického pivovaru. To je Konrádova 11, kde nejdříve (v 10,00) startují dětské kategorie, počínaje těmi nejmenšími (3-6 let) a konče kategorií 13-15 let. Nás se týkaly kategorie 7-9 let, potom 10-12 let, která běžela 900m a 13-15 let s délkou tratě 1500m. V 11,11 startoval hlavní závod na 11km, kde jsme měli 4 naše zástupce. Fotky ze závodu najdete zde. Výsledky dětského závodu a hlavního závodu si také můžete prohlédnout.
Z našeho klubu běželi v druhé nejmladší kategorii Kája Regnerová, 10-12 let Terka Farská, Lucka Janoušková, Aneta Závacká a Jáchym Strašlipka, v té nejstarší Bery Lajtkepová, Jola Závacká (která sice mohla ještě běžet s mladšími, ale dala přednost delší trati), Verča Šípková a Kuba Farský. Čekali jsme přece jen větší počty našich mladých závodníků, přespoláky končí... 11km běželi Jana Farská, Jana Gittlerová, Tomáš Regner a Pavel Farský, nemohl běžet zraněný Rosťa Závacký.
Pořadatelům se povedlo počasí - lépe už být nemohlo. A nám se povedly dětské závody! Třetí skončila mezi dívkami 7-9 let Kája, bronzovou medaili brala v dívkách 10-12 let Áňa, pátá skončila Terka a osmá Lucka. Ve stejné kategorii chlapců brál Jáchym stříbro. Kategorie starších dívek (13-15 let) skončila naším naprostým triumfem - zlato Bery (čas 6:16), stříbro Jola (6:22), bronz Verča (6:24)!!!. Další dívka v pořadí ztrácela na Verču minutu. A aby toho nebylo málo, tak starší kluky vyhrál po výborném výkonu Kuba (5:30)!
Na 11km trati startovalo 190 závodníků. V ženách Z4 skončila Jana Farská čtvrtá (58:37) a Jana Gittlerová sedmá (1:01:30). Ve stejné kategorii mužů byl Tomáš na 16. místě (54:25) a Pavel na 19. místě (55:07).
Takže další přespolák, kde jsme mohli být s umístěním našich závodníků (hlavně těch mladých) hodně spokojeni.