Reginální závod Vimperk - 14. prosince 2019

Úvod » Aktuality » Reginální závod Vimperk - 14. prosince 2019

Odpadl Jáchymov a tak jedinou možností, jak začít sbírat body, byl Vimperk - sice na zkrácené trati, která byla v jednom místě dost zúžená, na 8 střeleckých stanovištích. Bylo to pro nás brzy (ještě jsme kromě jedné neděle na Mísečkách na lyžích nebyli), daleko, ale nakonec jsme se (na poslední chvíli) rozhodli jet. Jelo 8 závodníků s trenéry Tomášem Regnerem a Janou a Pavlem Farskými, odjíždělo se dvěma auty ráno v 5,30 a vracelo v 17,30, ale stálo to za to! Fotky najdete zde.
Soupeřů až tolik nebylo (přes 60 startujících), ale kvalitu měli, protože to byli většinou biatlonisté z lyžařských klubů! Už podle pořadatele to bylo jasné, tím byl Ski Fischer klub Šumava Vimperk. Takže Zadov, Vimperk, Jasan Aš, Strakonice a k tomu klasické biatlonové kluby - Ostrava, Klecany, Blansko, Litice a Liberec. Jel se vytrvalostní závod bruslením - takže delší tratě, více střelby ve starších kategoriích. Bodů jsme moc nenasbírali (kromě Kuby!), slušná umístění ano, ale hlavně - užili jsme si zimu a nelitujeme! Snad jsme se i trochu přepnuli do zimního režimu. Podmínky úplně jednoduché nebyly - kolečko 650 metrů (takže jsme si hodně zakroužili - více se pořadateli nepodařilo nafoukat), k tomu vítr, který v jednu chvíli převracel stojany s dalekohledy i časomíru (proto ty některé špatné střelby našich - nejvíce na to doplatily Agy a Bery) - ale pořadatelům patří uznání, že se jim podařilo závod uspořádat. A trenéři mohli všechny naše závodníky pochválit za snahu a konstatovat, že už se na ně při jízdě dá koukat!
Nejdříve umístění dívek. W12 - Terka Farská čtvrtá (střelba 1+2), 73 bodů. W13 - Jola Závacká pátá (0+2), 76 bodů. W14 - Agy Neckářová druhá (1+4+1), 74 bodů, Bery Lajtkepová čtvrtá (5+0+2), 64 bodů. W15 - pátá Verča Šípková (0+1+1), 71 bodů.
A kluci? M13 - Jáchym Strašlipka pátý (4+4), 72 bodů. M15 - Kuba Farský druhý (0+0+1), vynikajících 88 bodů, kterými se nominoval na Český pohár! Štěpán Kuřák pátý (nejlepší střelba - 0+0+0) a 66 bodů. Další závody budou v Jablonci a určitě bude naše plus, že už máme jedny závody za sebou - v Jablonci půjde o nominační závod na zimní olympiádu dětí a mládeže!

Zpět na výpis