Regionální závod Jablonec n.N. - 21. prosince 2019

Úvod » Aktuality » Regionální závod Jablonec n.N. - 21. prosince 2019

V informacích o závodech na svazovém webu se to červená zrušenými závody - v Jablonci se jelo, i když závod se konal jen pro kategorie 14 a 15 let! Jak zjistíte v naší fotogalerii, není divu - sněhu bylo opravdu málo! A omezení na nejstarší žákovské kategorie souviselo s tím, že to pro náš kraj byl klasifikační závod pro nominaci na Zimní olympiádu dětí a mládeže, kde startují jen tyto kategorie. Takže sice s omezením, ale alespoň další zimní závod.
V kategorii M15 si vedl Kuba Farský nejlépe z našich - udržel si naději na nominaci na olympiádu, protože skončil nejlépe z kraje, celkově byl třetí se střelbou 1+0 a navíc získal slušných 82 bodů. Na vítěze ztratil jednu minutu a šest vteřin. Takže další úspěšný závod letošní zimní sezóny! Z dalších našich skončil na 10. místě Štěpán Kuřák, který měl problémy s řemenem na první střelbě a místo, aby si řemen upravil, střílel - a bylo to bohužel znát (první střelba za 3, druhá potom za nula). Získal 57 bodů. O místo za ním skončil Honza Bicek (3+1) se 48 body.
V kategorii W14 Bery Lajtkepová hezky střílela (0!), ale běžecky nestačila na soupeřky z Harrachova a Jilemnice, navíc měla pád a následně potíže a skončila na 14. místě s 56 body.
A v nejstarší kategorii dívek W15 si dobře vedla Verča Šípková - skončila šestá se slušnými 77 body (střelba 1+0). Škoda, že jí pouhé 3 body chyběly na nominaci na Český pohár.
Zdá se, že tato sezóna bude poněkud podivná - pro teplé počasí se dokonce uvažuje i o omezení závodů dospělých v Novém Městě na Moravě!!!

Zpět na výpis