Nominační závod na ZODM - H. Mísečky 29. prosince 2019

Úvod » Aktuality » Nominační závod na ZODM - H. Mísečky 29. prosince 2019

Pořád odpadají závody a tak se trenéři v kraji dohodli, že uspořádají na Horních Mísečkách kontrolní závod pro kraj, aby se vůbec mohla udělat nominace na zimní olympiádu. Fotky najdete zde.
Bylo to tak trochu ve spartánských podmínkách, ale svůj účel to určitě splnilo. Od nás jelo 9 mladých závodníků - olympiáda je sice jen pro kategorie 14 a 15 let, ale když už se závody pořádaly, mohli si zazávodit i mladší kategorie - nakonec tu bylo přes 50 závodníků. Kromě našeho kraje také ti, kteří trénují ve spřátelených střediscích, ale budou startovat zajiný kraj. Takže bylo možné i porovnávat - například s nejlepším závodníkem loňského roku v ČR Hronem - ale popravdě toto porovnání nedopadlo pro náš kraj nejlépe :).
S trenéry Tomášem Regnerem, Pavlem a Janou Farskými mohli jet kromě žáků i dorostenci - ti tedy jen proto, aby si mohli zalyžovat, závody byly jen pro žáky. To využil například Maty Neckář. Ale už k výsledkům.
M15 - zde má velkou šanci se nominovat (a asi bude z našeho klubu jediný) Kuba Farský. V tomto závodě skončil třetí. Na Antonína Hrona měl sice ztrátu minutu a půl, ale Tonda střílel za 0 a Kuba za 2 (1+1), takže zase tak velká ztráta to nebyla. Ale rychlejší byl i Kubův konkurent Tomáš Sucharda, který se stejnou střelbou byl o 39 vteřin rychlejší. Za Kubou skončil Štěpán Kuřák, který byl nejen pomalejší v běhu, ale překvapivě i špatně střílel (1+3).
W15 - Verča Šípková střílela za 0, skončila na 3. místě, v kraji byla druhá, dokonce i před kolegyněmi z kraje, které byly předběžně nominovány na základě loňských výsledků.
W14 - v této kategorii se nám nedařilo - Bery Lajtkepová měla problémy s dýcháním, střelba byla slušná (0+1), ale běžecký čas horší - skončila devátá. Ještě hůře dopadla Agy Neckářová, které nebylo dobře, ale přesto odstartovala, ale krátce po začátku vzdala.
M13 - Jáchym Strašlipka měl výbornou střelbu (0+0), skončil pátý, když na nejrychlejšího ztratil dost (ale to byl Vilém Hron!), za čtvrtým byl jen o pár vteřin...
W13 - Jola Závacká měla výbornou střelbu (0+0), ale běžecky zůstala trochu pozadu a skončila šestá. Na druhou stranu je třeba konstatovat, že rozdíly mezi závodnicemi této kategorie byly nejmenší, takže Jola běžecky neztrácí moc.
W12 - zde startovaly dvě naše závodnice - Terka Farská skončila na výborném druhém místě. Střílela 1+0 a na vítězku, která bylo nulová, ztratila jen 20 vteřin! Anetě Závacké se nepovedla druhá střelba (1+3), ztratila i běžecky a skončila sedmá. Musíme ale podotknout, že to je pro Anetu vůbec první zimní sezóna!
Takže závěrem můžeme konstatovat, že to byla další vydařená akce, že jsme opět mohli být na sněhu a nejen si zazávodit, ale i trochu potrénovat, za což v této nezimní sezóně musíme být vděční - zvlášť když se asi odvolá i pohár v Novém Městě na Moravě...