2. kolo Českého poháru dospělých - Jablonec n.N. 11. a 12. ledna 2020

Úvod » Aktuality » 2. kolo Českého poháru dospělých - Jablonec n.N. 11. a 12. ledna 2020

Druhé kolo Českého poháru pro malorážkaře se jelo v Jablonci, takže pro nás výhoda - snadná doprava, spaní doma. Málem bychom napsali, že i známé tratě - ale pro nedostatek sněhu se tratě trochu motaly a na to doplatil první den i náš Pavel Farský, kterého diskvalifikovali. Naopak druhý den na tom vydělal náš Tomáš Regner, protože byl pro změnu diskvalifikován největší favorit jeho kategorie - jasná jednička Luboš Schorný...
Naši dorostenci nestartovali - trenéři jim doporučili pro náročnost tratě tento závod vynechat a jet až na pohár do Letohradu, kde budou méně náročné tratě (kdyby jeli v Jablonci, do Letohradu by už nemohli, protože jsme nepočítali s tím, že by si mohli vyběhnout postup).
Sobota 11. ledna:
V dorostu jsme zaznamenali úspěch našeho odchovance Ondry Jiránka, který v barvách Kornspitzu zajel výborně, skončil osmý a vyběhl si s přehledem 1.VT (navíc byl ze všech klubových kolegů jen těsně třetí - měl totiž nejlepší střelbu v kategorii - 0+2)!
V ženách W41 zajela výborně Jana Farská - skončila druhá po střelbě 1+3 (nejlepší v kategorii) a vyběhla si 2.VT (86 bodů). 
V mužích M36 skončil Tomáš Regner sedmý, po výborné střelbě (0+2) a horším běhu (bez tréninku to jde těžko...) a vyběhl si 2.VT (80 bodů). V M46 Pavel Farský nedodržel trochu uměle prodlužovanou trať a byl diskvalifikován.
Čekali jsme, jak po prvním (trochu neúspěšném) dnu dopadne den druhý.
Neděle 12. ledna:
Druhý den si sice Ondra Jiránek v dorostu trochu pohoršil (13. místo, ale stále s 1.VT a slušnou střelbou 0+3), ale naši starší závodníci se vyznamenali!
V ženách W41 Jana Farská vyhrála! Střelba se tentokráte povedla i jejím soupeřkám (3 závodnice včetně Jany měly střelbu
za 4), ale v běhu byla Jana jasně nejlepší a zvítězila o více než 1,5 minuty. Takže 100 bodů a 1.VT - takže zajištěná nejen účast na letošních pohárech a MČR, ale na obou soutěžích i příští rok! A stejné se povedlo i Tomášovi Regnerovi v M36 - sice nezvítězil, zůstal o 13 vteřin za skvělým Marianem Valkem, ale vyběhnutých 99 bodů a také 1.VT (nejlepší střelba v kategorii 0+1)! A do třetice se povedlo 1.VT vyběhnout Pavlovi Farskému, kde to zvláště těší - docela se mu povedla střelba (2+3), ale navíc běžel tak dobře, že si vyběhl 91 bodů, takže také získal 1.VT se všemi jejími výhodami v účasti na našich nejvyšších soutěžích!
Tak to byla pro nás v Jablonci skutečně skvělá neděle!

Zpět na výpis