Regionální závod - Jáchymov 12. ledna 2020

Úvod » Aktuality » Regionální závod - Jáchymov 12. ledna 2020

Závodů se letos moc neodjelo a tak, když se v Jáchymově ze dvou plánovaných žákovských závodů o víkendu uskutečnil alespoň ten nedělní, jsme celkem nedočkavě vyjeli - odjezd byl naplánován už na pátou hodinu ranní, protože Jáchymov není právě nejblíž... V roli šéftrenéra jel tentokrát poprvé Rosťa Závacký, protože ostatní trenéři závodili v Jablonci. Další auta řídili Terka Šípková a Petr Lajtkep, celkem jelo 9 mladých závodníků.
A dařilo se! Hned v nejmladší kategorii W11 zvítězila Áňa Závacká - jediná v kategorii střílela za 0, zvítězila a získala 83 bodů! V další kategorii W12 byla Terka Farská třetí po střelbě 2+2 - tady už bychom rádi viděli lepší střelbu :), ale umístění dobré! Vítězná Hanáková z Klecan ale ostatním soupeřkám ujela o tolik, že 2.VT si na ni nikdo nevyběhl. V další dívčí kategorii W13 napodobila svoji mladší sestru Jolana Záívacká a taaké zvítězila! Slušně střílela (0+1) a v hodně vyrovnané kategorii vyhrála o 23 vteřin a získala 91 bodů. Ve W14 se Bery Lajtkepové nepovedla první střelba (za 3, ale druhá už za 0) a s během v zimě na tom Bery (na rozdíl od léta) ještě není tak dobře - skončila sedmá s 64 body. A v poslední kategorii dívek (W15) jsme opět měli naši zástupkyni na stupních vítězů - Verča Šípková skončila druhá! Sice zaostala za svojí věčnou soupeřkou z kraje Adélou Vašákovou z Manušic, ale jen o 4 vteřiny a před bronzovou Rybákovou z BK Ostrov měla 18 vteřin. Takže naše dívky si vedly skvěle, naši kluci už tak úspěšní nebyli. V kategorii M13 za nás startoval Jáchym Strašlipka a skončil na sedmém místě, byť měl výbornou střelbu (0+1 - zdá se, že "Hamanka" po Kubovi Farském mu jde k duhu). V M15 byl z našich nejlepší třetí Štěpán Kuřák (střelba 2+0), Honza Bicek za ním zůstal jen o jedno místo a o málo přes půl minuty pozadu (střelba 2+1). Největší zklamání nám (ale určitě i sobě!) způsobil Kuba Farský. Ten patřil k favoritům této kategorie (a také tak jel), ale asi poslouchal vyprávění svého táty z předchozího dne v Jablonci a tak ho napodobil - za nedodržení tratě byl diskvalifikovaný!
Takže závěrem musíme hodnotit Jáchymov jako úspěšný (samozřejmě se zklamáním z diskvalifikace Kuby), se skvělými výsledky některých dívek a vyzdvihnout musíme hlavně Verču Šípkovou - pro ni to byla jediná možnost, jak si zajistit účast v dalším kole Českého poháru (jako jediná, která neměla vyjetou účast, už startovala na 1. kole ČP i s rizikem toho, že si druhé kolo už nezajede) a zvládla ji!

Zpět na výpis