Regionální biatlon ve Vrchlabí - pátek 24. ledna 2020

Úvod » Aktuality » Regionální biatlon ve Vrchlabí - pátek 24. ledna 2020

Byla to pro nás příležitost využít našich znalostí střelby při umělém osvětlení (jinak totiž celou zimu netrenujeme) a hlavně, byla to opět příležitost si v letošní chudé zimní sezóně opět zazávodit - tentokrát ve sprintu volnou technikou. Fotky najdete zde - autorka si stěžovala, že se ve tmě špatně fotilo. Než blesk zabral, závodníci byli pryč... Tak věříme, že mluví o našich!
Jelo 10 našich závodníků, takže byla třeba 3 auta (rodiče Závacký, Šípková, Strašlipka + navíc trenér Pavel Farský, který ale hned ze závodů odjížděl do Nového Města na Moravě na ČP dorostu a dospělých, kam už daleko dříve odjížděl Tomáš Regner s Verčou Pospíšilovou, aby stihli poradu a předání lyží na společnou mázu).
Jinak závodiště velmi pěkné na kraji města. Trať velice náročná - žádná rovina, jen z kopce do kopce. Kdo měl špatně namazáno (např. Bery?), neměl šanci. Všichni kromě W a M11 běželi stejně dlouhou trať. Takže se jejich výkony dají dobře porovnat. V závodě nakonec nebylo mnoho startujících, zato kvality bylo hodně. To je jasné, když vyjmenujeme zúčastněné kluby - Krkonoše, Jilemnice, Harrachov, Trefa, Manušice, SČB akademie, Klecany, Blansko, Mikulášovice a samozřejmě v neposlední řadě i náš KB Liberec. V neposlední řadě píšeme proto, že jsme vybojovali 3 stříbrné medaile! A zajímavostí bylo, že se zúčastnili i účastníci ve čtvrtek skončené Zimní olympiády dětí a mládeže 2020 - mezi nimi i náš Kuba Farský. Takže kdo z našich patřil mezi nejlepší:
V nejmladší kategorii W11 byla druhá Aneta Závacká (střelba za 1), která se dostala mezi závodnice SKP Harrachov, v nejstarších kategoriích byli druzí ve W15 Verča Šípková (0+1), která porazila účastnici olympiády Mocíkovou z Mikulášovic a v M15 právě Kuba Farský (0+1), kterého porazil dvakrát druhý z olympiády Antonín Hron jen o minutu a půl! A další naši?
Ve W12 sedmá Terka Farská (1+3), ve W13 na 6.místě Jola Závacká (0+0), v M13 na 9. místě Jáchym Strašlipka (0+1), ve W14 skončila na 6. místě Agy Neckářová (0+2), na 8. místě Bery Lajtkepová (0+2) a v M15 pátý Honza Bicek (1+3) a šestý Štěpán Kuřák (2+1).
Takže další závody jsou za námi - jsme rádi, že se uskutečnily, byť původně v plánu nebyly. A co říci ke střelbě při umělém osvětlení - za 0 střílela z našich jen Jola Závacká, lepší střelbu než na olympiádě předvedl Kuba, který stejně jako Verča, Jáchym a Aneta (ta ale jen z jedné střelby, protože kategorie W11 střílí jen jednou) střílel za 1. Ostatní se budou muset nad svou střelbou zamyslet...
A shrnutí - byl to další závod, kde jsme si vyzkoušeli zimní závod i stupně vítězů.