Regionální závod Harrachov - sobota 1. února 2020

Úvod » Aktuality » Regionální závod Harrachov - sobota 1. února 2020

Jelo 10 našich žáků. Pořadatelé zrušili nedělní štafety a tak se jel pouze sobotní závod, který původně byl ve stejnou dobu, jako náš plánovaný závod ve Vesci (který jsme museli zrušit kvůli nedostatku sněhu). Fotky najdete zde.
Čekali jsme velkou konkurenci, vzhledem k místu konání v Krkonoších. Nakonec nebyla velká počtem ale kvalitou ano. Účast profiklubů, z nichž překvapivě chyběl Kornspitz, ale byla tu Jilemnice, SKP Harrachov, Trefa. Doplnili je Strakonice, Klecany, Mikulášovice, Jílové, Manušice, Blansko, Elán Zruč, Bystřice p. Hostýnem a samozřejmě my. Přáli jsme si, aby se naši nejlepší dostali dopředu a hlavně - aby vyběhli nějaké slušné body! A jak to dopadlo?
Ze závodu se naši žáci (i trenéři) vrátili zklamaní. Nejlepšími umístěními bylo třetí místo Anety Závacké v nejmladší kategorii dívek a čtvrté místo Kuby Farského v nejstarší kategorii chlapců. Někteří (všichni?) si stěžovali na louže na trati, ale ty samozřejmě byly pro všechny stejné, takže v tom naše slabší běžecké časy nebyly. A nic moc střelba už vůbec ne! Takže podívejme se na naše výsledky podle kategorií.
W11 - Aneta Závacká třetí a Lucka Janoušková pátá. Byl tam odstup v běžeckém čase a málo bodů (Aneta 67, Lucka 20). Tak trochu překvapila slabá střelba Anety (přece jen je už zkušenější, takže za 4 v první střelbě by určitě dávat neměla - 4+1) a naopak pěkná střelba Lucky (3+1), pro niž to byl první závod!
W12 - Terka Farská skončila šestá se 46 body. Co nejvíc překvapilo, byla její hodně slabá střelba (4+4 = nejslabší ze všech kategorií a účastníků)!
M13 - Jáchym Strašlipka tradičně slušně střílel (1+0), skončil šestý se 4 vteřinami ztráty na pátého a získal 73 bodů.
W13 - Jola Závacká uzavírala výsledkovku jako šestá (sice jen s minimálním odstupem od závodnic před sebou, ale opět - překvapivě špatná druhá střelba jí nepomohla (0+3)!
W14 - Agy Neckářová měla nejlepší střelbu v kategorii (0+0), škoda, že běžecky zaostala za Kreuzovou z Manušic, takže nakonec byla šestá - ale jako jedna z mála našich získala 80 bodů. Bery Lajtkepová měla novou flintu a nastřílela 2+0 - věříme, že si na ni rychle zvykne, zatím za sebou měla s novou zbraní minimum tréninků. Běžecky ale tradičně nestačila na nejlepší - škoda, ztráta na Gruntovou z Jílového byla nakonec jen necelých 10 vteřin, přestože měla Bery navíc jedno trestné kolo.
M15 - Kuba Farský, naše největší naděje, střílel klasicky (0+1), ale běh byl trochu horší, takže kromě jasné jedničky Hrona z KB Krkonoše a Suchardy z Jilemnice (na kterého Kuba běžecky nestačí, ale už měl i menší ztrátu) se před něj dostal Břenek z Jílového. Kuba získal 74 bodů. Sedmý skončil Štěpán Kuřák, který střílel 1+0, získal 60 bodů, ale hlavně - šestý před ním byl o jednu vteřinu!
W15 - Verča Šípková v tradičně nesmírně vyrovnané kategorii skončila šestá se střelbou 0+2. Kromě obvyklých soupeřek před ní skončila i její tradiční soupeřka Mocíková z Mikulášovic, která jela na olympiádě mládeže za Ústecký kraj. Byla před Verčou o necelých 5 vteřin, když Verča střílela hůře - 0+2. Verča získala největší počet bodů ze všech našich závodníků - 83 bodů.
MČR se blíží - tak doladit formu, zapomenout na nepovedený Harrachov a hurá na vrchol sezóny.