MČR žáků - Letohrad 21. - 23. února 2020

Úvod » Aktuality » MČR žáků - Letohrad 21. - 23. února 2020

Někteří ani nevěřili, že se MČR uskuteční - moc jsme Letohradu nevěřili. Ještě týden před mistrovstvím jsme čekali, až v pondělí na svazovém webu bude informace o tom, že se závody uskuteční. Potom jsme čekali, až ve středu vyjde informace o tom, jaké disciplíny a kdy se pojedou. Sprint volně byl přeložen na pátek, v sobotu vytrvalostní závod klasicky a v neděli prý (možná) štafety. Konec konců, fotka u článku ukazuje, na čem se nakonec jelo... Ale přesto jsme se v pátek nestačili divit, když jsme dostali informaci od našich vedoucích, kteří přijeli do Letohradu a dozvěděli se, že se i v pátek jede klasicky!!! To bychom snad ani na MČR nejeli, protože klasiku neumíme... Fotky ze závodu najdete zde.
Původně dokonce naše výprava měla být bez trenérů - ale nakonec Pavel Farský jel a navíc (světe div se, to dříve nebylo) byla hromadná máza i pro klasiku! Byli jsme zvědaví na naše závodníky, kteří alespoň v bruslení mohli mít v pátek trochu šanci. Teď je čekal i v pátek sprint klasicky a po něm ještě další den klasikou vytrvalostní závod. Škoda, věřili jsme, že například Jola Závacká mohla mít v pátek ve sprintu bruslením šanci (má bronz z poháru v Jablonci). Teď jsme se tedy na páteční výsledky sice podívali, ale bez jakéhokoliv očekávání... Škoda, myslíme si, že lepší by bylo mistrovství odložit nebo přeložit jinam, protože takto to byla tak trochu parodie na mistrovství - úzké stopy, hrozný terén, jen klasika a na závěr ještě zrušené štafety (podle předpovědi, která se potom splnila, měl být déšť, který by s sebou vzal i to málo sněhu, co zbylo)!!!
V pátek to byla celekm očekávaná katastrofa - sice jsme doufali, že se něco stane, a nebude to tak hrozné. Stalo se - a bylo to ještě horší, než jsme čekali - Jola byla diskvalifikována, za porušení techniky běhu... Agy Neckářová skončila na 26. místě (střelba 1+0) se 75 body. Kuba Farský byl na 24. místě (bohužel ze 24 účastníků), se střelbou 1+1 a s 61 body. Verča Šípková se střelbou 2+1 doběhla na 29. místě s 62 body.
V sobotu byl na řadě vytrvalostní závod (tedy delší trať = větší utrpení pro naše "klasiky"). Naši se snažili vzít si k srdci rady trenérů po rozboru pátečního závodu, ale klasiku se pochopitelně přes noc nenaučili. Jola na 22. místě (střelba 0+1) a 73 bodů, Agy na 23. místě (0+0+1) se 69 body, Kuba na 21. místě (1+1+0) také s 69 body a Verča na 28. místě (2+1+0) s 68 body.
Zimní sezóna je za námi - teď jen rychle zapomenout (i když tréninky na lyžích v Bedřichově budou pokračovat, dokud to půjde
- máme na lyžích co dohánět) a začít se připravovat na letní sezónu (tam si věříme daleko víc a letošní medaile z MČR bychom chtěli rozmnožit). A doufat, že ta příští zimní sezóna k nám bude se sněhem přívětivější. Snad se nezapomene ani na slib z letošní členské schůze, že se pokusíme zajistit pro naše mladé biatlonisty nějaké soustředěni na sněhu nebo sněhový tunel v zahraničí pro lepší přípravu na zimní sezónu! A třeba něco sněhu napadne příští rok i v našem areálu, abychom mohli mít tréninky na běžkách i se střelbou...

Zpět na výpis