Při našem regionálním závodu se připravte na nové tratě!

Úvod » Aktuality » Při našem regionálním závodu se připravte na nové tratě!

Na naše tratě pro závody v letním biatlonu jsme byli tak trochu pyšní - a že si někdo stěžoval, že jsou těžké, jsme brali spíš jako pochvalu :). Ale na druhé straně nám vadilo, že po startu se vbíhalo na asfaltovou silnici, kde jsme navíc museli hlídat, aby sem nevjelo nějaké auto. Tento úsek nám kazil jinak lesní charakter našich tratí. Navíc pro tratě, kde se absolvovalo více kol, se probíhalo do dalších kol prostorem startu a cíle, takže zde byl provoz větší, než bychom si přáli. 
Nové tratě vše mění! Startuje se sice ve stejném prostoru pod zděnou budovou, ale vybíhá se na druhou stranu - lehce připomínáme, že do dlouhého kopce a pro všechny kategorie :). Cíl zůstal ve stejném prostoru a vbíhá se do něj ze stejného směru jako dříve. Jen seběh žákovských kategorií do cíle je na jiném místě (hned za trestným kolečkem). Naopak průběh do dalších kol u všech kategoriích je za vzduchovkovou střelnicí doleva do kopce, kterým se probíhá po startu, takže prostor startu a cíle zůstane klidnější...
Samozřejmě, uvidíme, jaká bude odezva od závodníků - rozhodli jsme se pro tuto změnu na poslední chvíli a teď hodně makáme na úpravě nových částí tratě a je možné, že letos to ještě nebude úplně perfektní, někde se možná nepodaří zaházet všechny kořeny. Ale věříme, že do dalších let už tyto tratě "oběháme" a budete s nimi spokojeni stejně (nebo spíše více), jako s těmi dosavadními. Budeme se snažit plánky tratí dát co nejdříve na náš web.

Zpět na výpis