Kosmonosy 6. června 2020 - Sprint

Úvod » Aktuality » Kosmonosy 6. června 2020 - Sprint

Na poslední chvíli se rozhodl KB Trefa z Mladé Boleslavi uspořádat regionální závod. Na poslední chvíli jsme tedy také zajišťovali naši účast (dokonce ještě v sobotu ráno se měnila!). Nakonec třemi auty odjelo 12 závodníků a na závodišti v Kosomonosích se ki nim přidaly sestry Lehmanovy, které mají nedaleko chalupu. Byly to naše první závody letní sezóny (pro někoho dokonce první v životě) a tak pochopitelně nebyla nouze o překvapení... Fotky najdete zde.
Těmi ne moc dobrými byly některé špatné střelby (Kája, Jola) a od někteří naopak překvapili dobrými střelbami (Ála!, Jáchym). Ale pojďme k našim výsledkům podle kategorií.
Přípravka - Kája Regnerová šestá, střelba za 4! Kája ještě na posledním tréninku řešila, jestli bude střílet s řemenem nebo s oporou, zkusila si oporu a šlo jí to (ačkoliv už trénuje s řemenem). Na závodech ale bylo všechno jinak.
Vzduchovka
W11 - Ála Lehmannová měla jednu z nejlepších střeleb ze všech kategorií - 0+0! Ale byla o něco pomalejší běžecky a skončila třetí. Ale pěkný výsledek!
W12 - Áňa Závacká střílela 1+1 a hlavně dobře běžela - vítězství si zasloužila!
W13 - Terka Farská střílela 2+0, skončila pátá - v této kategorii při poměrně vyrovnaných střeleckých položkách rozhodoval běh.
W14 - Jole Závacké vůbec nevyšla první střelba (4) a to se v této kategorii neodpouští! Jak jsme Jolu pozorovali na tréninku, trochu pokory a soustředění na práci na střelnici by neškodilo - snad jí k tomu "pomůže" i tato nevydařená první položka.
M15 - Berenika Lajtkepová sice nestřílela nejlépe (2+2), ale výborným během se dostala na druhé místo! Agy Neckářová si ještě večer před závodem myslela, že jede na skautskou výpravu, když zjistila, že nebude, počítala s účastí na brigádě. Nakonec se rozhodlo až ráno - není přihlášená, není ve startovní listině, ale vezmou ji! Měla velkou smůlu - skončila čtvrtá (střelba 1+1) o 0,9 sekundy za třetí!
M14 - Jáchym Strašlipka měl suverénně nejlepší střelbu v kategorii (0+0), ale bude muset přidat běžecky. Odstup od druhého místa byl minimální, možná by se dalo zrychlit i při činnostech na střelnici? V této kategorii poprvé po pár trénincích startoval začínající Radek Šťastný. Skončil šestý, určitě mile překvapil střelbou (3+2) - běžecký čas se určitě zlepší pokračujícím tréninkem a zvládnutím činností na střelnici.
Malorážka
Dorostenci M16 - Při svém prvním startu s malorážkou Kuba Farský vyhrál hklavně díky výbornému běhu (střelba 4+4)! Petr Patzák skončil druhý, když o něco lépe střílel (4+3), ale v běhu zůstal za Kubou kolem půl minuty. Ale umístění obou našich závodníků před Kašparem z Trefy se počítá (při stejné střelbě ztratil na Péťu 39 vteřin.
Dorostenky W16 - Verče Šípkové se nepovedla střelba leže (5), stoje střílela za 3 a skončila třetí. Dobrá zpráva je, že vypadá docela slušně s během, tak uvidíme, jak příště...
W19 - Áňa Lehmannová byla druhá se střelbou 5+3.
W41 - Jana Farská docela slušně střílela - 3+2 a tak na stupních vítězů jako vítězka nevypadala špatně, i když byla sama.
M46 - Pavel Farský skončil druhý (nejlepší střelba ze všech našich malorážkařů - 3+1) a dokonal mimořádnou žeň rodiny Farských na těchto závodech - 2x zlato, 1x stříbro a 5. místo.
Spousta našich odjíždí hned druhý den za Plzeň do Litic - odjezd v 6 hodin ráno! Doufáme, že se u Farských a v dalších rodinách moc neoslavovalo a jsme zvědaví, jak se bude dařit! V Kosmonosích bylo přes 80 závodníků, v Liticích je jich přihlášeno dvakrát tolik! 

Zpět na výpis