Biatlon U kapličky 14. června 2020 - hodnocení

Úvod » Aktuality » Biatlon U kapličky 14. června 2020 - hodnocení

Máme za sebou 6. ročník našeho závodu v biatlonovém sprintu. Pár fotek od Tomáše Regnera najdete v naší fotogalerii. Zpracování fotek Jirky Janouška chvíli trvalo (redukovali jsme z tisíců na stovky) - ale už je hotovo. Zde najdete fotky ze vzduchovky, zde z malorážky a také ze střeleckého souboje. Výsledky najdete na svazovém webu Evidence, výsledky střeleckého souboje zde.
Příjemně nás překvapilo 200 přihlášených závodníků - v konkurenci dalších pořadatelů v ČR ve stejném termínu se potvrdilo, že do Liberce závodníci rádi jezdí. A naštěstí v dané situaci i přálo počasí, které ve vztahu k dalším územím ČR ani lepší být nemohlo… A potěšilo nás i to, že naši závodníci se ve startovním poli neztratili.
Dopoledne závodili žáci, kteří střílí ze vzduchovky, v pauze byla zábavná soutěž týmů střelecký souboj, odpoledne kategorie dorostu a dospělých, kteří střílí z malorážky. V obou závodech se dokázali prosadit i domácí, kterých startovalo celkem dvacetšest. Konkurence byla velká – na předních místech byli závodníci z renomovaných klubů, kteří patří k nejlepším v republice!
A kdo z našich patřil k nejlepším? V kategorii přípravky zvítězila Karolína Regnerová před Procházkovou z Klecan a Pšenkovou z KB Trefa Mladá Boleslav. Dalším úspěchem žáků bylo 5. místo Jolany Závacké v kategorii W14. V kategorii dorostu M16 překvapil skvělým výkonem Jakub Farský, který v těžké konkurenci zvítězil před Břenkem z Jílového a Kašparem z KB Trefa. Jakub měl dobrou střelbu a vynikající běh. V této kategorii se dařilo i Štěpánu Kuřákovi, který skončil čtvrtý a Petru Patzákovi, který byl přes špatnou střelbu pátý. Ve stejné kategorii dívek dosáhla pěkného výsledku Veronika Šípková, která doběhla bronzová s výbornou střelbou 1+3. Výborně pro nás dopadla kategorie žen W41. Na prvních dvou místech skončily naše závodnice – zvítězila díky výborné střelbě (1+2) Jana Gittlerová a druhá byla Jana Farská, která měla výborný běh! V kategorii mužů M46, které dominovala legenda biatlonu Jaromír Šimůnek z SKP Kornspitz, získali Tomáš Regner čtvrté a Pavel Farský šesté místo.
Závody se tak vydařily KB Liberec nejen po stránce pořadatelské, ale i závodní. Naše závodníky v kategoriích dorostu a dospělých čeká příští týden Český pohár v Bystřici pod Hostýnem, žákovské kategorie potom další týden první kolo Českého poháru ve Starém Městě pod Landštejnem. V trochu zvláštních pravidlech pro postup na ČP v letošním roce, to budou doslova horrorové podniky pro většinu závodníků. Společně s dalšími (a nesetkali jsme se s nikým, kdo by to schvaloval...) si myslíme, že to bude trochu podivná sezóna a svalovat to jen na koronavirus nemůžeme. Snad vedení svazu pochopí, že takto degradovat regionální podniky (jen pro zábavu, bez motivace bodováním) nelze a že redukovat sezónu jen na jeden závod (1. kolo Českého poháru) není nejlepší způsob podpory biatlonu v ČR.