Harrachov 20. června 2020 - vytrvalostní závod

Úvod » Aktuality » Harrachov 20. června 2020 - vytrvalostní závod

Naše chudší výprava (hodně našich závodníků nejelo) s trenéry Rosťou a Milanem a fanynkou a fotografkou (která zatím ještě nedodala na naše Rajče fotky...) Janou, vezla jen sedm závodníků. Byla to škoda - některé kategorie byly méně obsazené a třeba vítězka přípravky z libereckého závodu Kája Regnerová mohla opět slavit. Fotky najdete zde.
Nebylo to právě nejlepší počasí pro biatlon - pršelo stále, bylo to náročné. Ale pronájem buňky hodně vyřešil, nemuseli jsme být pořád na dešti.
Konkurence vynikajících závodníků z krkonošských klubů, KB Trefa a dalších dávala tušit, že bedna nebude pro každého. Z našich se povedla jen Anetce Závacké, ale za to to byl stupínek nejvyšší!
V kategorii W12 Anetka zvítězila a nechala za sebou "domácí" závodnice z SKP Harrachov a KB Krkonoše, které naopoak Anetku porazili na naší domácí půdě v Liberci a obsadily zde všechny stupně vítězů. Anetka vše vrátila i s úroky - měla nejlepší střelbu (1+0) a slušný běh a o 15 vteřin za sebou nechala velkou soupeřku Jandurovou!
V kategorii W13 se ji snažila napodobit Terka Farská - a nebylo to vůbec špatné! Škoda jen horší střelby, Terka umí lépe než 2+2. Ale bylo to těsné, rozestupy minimální a chvílemi Terka dokonce hodně dobře běžela - že by se vracely její dobré běžecké časy? Nakonec skončila šestá, na čtvrté místo chyběly jen vteřinky...
Ve W14 jsme mělo horké želízko - Jolu Závackou. Ale soupeřky byly ty nejlepší a tak nakonec Jola zůstala čtvrtá za Červinkovou, Polonskou a Jandurovou (všechny KB Krkonoše), které před ní skončily i v Liberci. Ale v Liberci byl odstup minimální, v Harrachově to přece jen bylo o malinko víc - přitom ve střelbě to tak špatné nebylo (0+1+2). Že by domácí měly tratě lépe naběhané?
Ve W15 jsme měli Bery Lajtkepovou - té se ale nepodařil běh ani střelba (3+2+1) a v nabité konkurenci skončila na 14. místě - určitě i pro ni zklamání, ale snad se brzy oklepe!
V M14 jsme měli největší zastoupení, ale našim klukům se nezadařilo. I když - Víťa Dolejš a Radek Šťastný teprve začínají, takže od  nich zatím víc čekat nemůžeme. Víťa skončil na 9. místě - škoda jeho druhé střelby (4), protože první a třetí měl vynikající (1+1). Radek byl bohužel diskvalifikován, protože při jedné střelbě omylem vystřelil šest ran místo pěti. Ale přesto ho trenér pochválil - došlo k tomu proto, že se mu zavřela klapka na zbrani a to ho trochu rozhodilo a vystřelil potom více ran. Částečně to mělo na svědomí to, že aby sklopil klapku, vyndal ven zásobník a potom zasunul jiný. Je vidět, že Radek i při závodě přemýšlí (většina by bezpečnostní pravidlo nerespektovala a sklopila by krytku i s nabitou zbraní). To, že pravidlo, za které se dříve diskvalifikovalo, už neplatí, trenér Radkovi vysvětlil, ale je vidět, že Radek si při závodě zachovává chladnou hlavu a to je dobrá zpráva do budoucna. V této kategorii měl být naším nejlepším Jáchym Strašlipka, který letos na závodech střílel "za nula". Tady se mu to poprvé nepovedlo - střelba 0+2+2 a pomalejší běh v souhrnu znamenaly sedmé místo.
Takže závěrečné hodnocení deštivého Harrachova - výborné, dobré i horší výsledky a určitě velká zkušenost! Letos to byl náš první vytrvalostní závod...