Úvod » Aktuality » 1. kolo Českého poháru v letním biatlonu - Bystřice pod Hostýnem 19. - 21. června 2020

Na tyto závody, které pro mnohé mohly znamenat KO a konec Českého poháru v letošní sezóně, vyjelo 11 našich malorážkařů. A nakonec si nevedli špatně - Janě Farské se povedl husarský kousek, když málem porazila "neporazitelnou" Simonu Elvy (tu sice porazila v Liberci, ale to Simona dostala trestné minuty...). Skvěle si vedli i naši nejmladší dorostenci Péťa Patzák a Kuba Farský - vyběhnutá 1.VT jim určitě dodá klid do dalších pohárů. Výborné byly i obě Gittlerky - máma s dcerou! Máma Jana byla jako vždy výborná, ale Jíťa asi překvapila víc! Tak skvělá umístění jsme nečekali. Stejně tak Verča Šípková v nejmladších dorostenkách. První VT si vyběhli i Pavel Farský a Tomáš Regner - opravdu povedená výprava! I když její účastníci na to mohli mít jiný názor - bláto tu bylo daleko více viditelné, než v Harrachově a závodníci si opravdu "užili"!
V sobotu se běžel závod s hromadným startem. Ten vynechal Tomáš, který natrénováno nemá a raději šetřil síly na druhý den, na sprint.
Kategorie M16 - Péťa Patzák letos poprvé porazil Kubu Farského. Ale to podstatnější bylo, že oba skončili hodně vysoko ve výsledkové listině a těsně za sebou. Péťa na 9. místě se střelbou leže 2+2 a stoje 2+4, Kuba na 10. místě se střelbou 5+3 a 3+3. Vyběhli i body na postup na další kola poháru, ale to nebylo podstatné, protože druhý den byli ještě lepší! Startoval ještě Štěpán Kuřák, střílel 1+3 a 4+4, měl ale pomalejší běh. Skončil na slušném dvacátém místě se 74 body. Nedařilo se ale Honzovi Bickovi - tomu se sice poslední "stoják" povedl "za jedna", ale leže 4+4, stoje 5+1 a hlavně přirážka 4 minut za dvě neodběhnutá trestná kolečka ho poslala do závěru výsledkovky
Kategorie W16 - Verča Šípková potřebovala vyběhnout 2.VT a tak postup do dalších kol poháru - to se jí sice nepovedlo, ale zdálo se, že na tom není běžecky špatně. Po špatné střelbě (3+4 a 5+4) z toho bylo slušné 14. místo, ale postup do dalších kol poháru v nedohlednu.
Ve starších dorostenkách W19 zabojovala Jíťa Gittlerová - střelba 3+2 a 1+4 a pěkný běh znamenaly pěkné 8. místo! Škoda jen že 77 bodů na postup do dalších kol poháru nestačí.Verča Pospíšilová nezastřílela úplně špatně (byť po prvním ležáku za 5 to vypadalo hrozivě) a střelba 5+3 a 3+2 snad věští lepší Verčiny časy ve střelbě. Ale v běhu už se jí tolik nevedlo a tak se musela smířit s 28. místem.
Ženy W41 - zde opět naše Jany vládly - Gittlerová skončila na skvělém třetím místě, když měla vynikající střelbu (1+0 a 1+2) a Farská hned za ní na čtvrtém místě (1+1 a 5+3). Střelba leže skvostná, stoje horší, ale výborný běh. Obě si opět vyběhly 1.VT.
Muži M46 - Tomáš Regner šetřil síly a nestartoval, Pavel Farský ale zafungoval jako plnohodnotná náhrada! Dobrá střelba (0+4 a 1+2 - jedna z nejlepších v kategorii) a běh a bylo z toho 10. místo se skvělými 92 body - Pavel má zajištěnou účast na dalších pohárech a MČR!
Sobota tedy dopadla výborně, ale ještě nějaké ty bodíky a postup do dalších kol poháru a na MČR chyběly Zadaří se v neděli?
V neděli se běžel závod ve sprintu (kratší trať a jen se dvěma střelbami). Tentokrát nastoupil i Tomáš a dařilo se nejen jemu, ale i dalším. Byly z toho nečekané 1.VT našeho mladšího dorostu a trochu smůly Verči Šípkové...
M16 - Péťa sedmý (2+3) a Kuba osmý (3+2)! a oba si vyběhli 1.VT!!! Naopak - Honza skončil opět s trestem (i když tentokrát jen půl minuty za špatné odložení zbraně) a přidal se k němu i Štěpán (ten ovšem se 4 minutami za dvě nevystřelené rány!). Takže další naši výsledkovku uzavírali...
W16 - husarský kousek Verči Šípkové a asi její životní úspěch - vynikající páté místo! Konečně potvrdila, že umí střílet (2+1), ale vyrovnává se soupeřkám i v běhu. Neštěstím bylo, že jí chybělo pouhých 0,51 bodu (6 vteřin) na 1.VT. Ale postup na další kola poháru a MČR je doma!
W19 - Jíťa, na rozdíl od Verči, které štěstí nepřálo, si štěstíčko užila - skončila na výborném 9. místě, dobře střílela (1+3) i běžela a o 0,44 bodu se dostala přes hranici 1.VT a má zajištěné poháry a MČR nejen pro zbytek sezóny, ale i pro příští rok!!! Verče Pospíšilové to tolik nevyšlo - střelba 3+4 a pomalejší běh, ale skončila na 28. místě, nechala za sebou další soupeřky a mohla být spokojená.
Muži M46 - oproti sobotě přibyl k Pavlovi ještě Tomáš. Sice nijak zvláštně nezastřílel (3+2), ale jako by se projevil odpočinek ze soboty - skončil ve vyrovnaném závodě devátý, získal 93 bodů a to znamená, že s 1.VT má starty na nejvýznamnějších závodech sezóny i pro příští rok zajištěné. Pavel byl oproti včerejšku horší ve střelbě i běhu a skončil na 16. místě (střelba 3+3). Ale svoje si splnil včera!
W41 - naše parádní kategorie opět zafungovala - Jana Farská skončila druhá o 11 vteřin a dokázala si, že Simona Elvy není neporazitelná. Janě Gittlerové se nevedlo tolik, jako včera, střílela 2+2 a ve vyrovnané kategorii skončila osmá.
Závěrem si tedy musíme účast našich na 1. kole Českého poháru pochválit. Jsme rádi, že jsme tu dálku nejeli zbytečně a určitě jsme tu zaběhli výsledky, se kterými jsme nepočítali ani v těch nejpříjemnějších snech!