Úvod » Aktuality » 1. kolo Českého poháru v letním biatlonu žactva - Staré město pod Landštejnem 26. - 28. června 2020

Vzhledem k již komentovaným "pravidlům hry" pro postup na další kola ČP, jelo do Starého Města jen 6 našich závodníků, ostatní si to zkusí až v Jilemnici na 2. kole... Doufáme, že se do té doby ještě něco naučí (jedná se většinou o začátečníky). Na fotky z tohoto závodu se můžete podívat zde. K závodu lze jen obecně poznamenat, že horko bylo velké, měnilo se osvětlení terčů (při nástřelu stín, při závodě sluníčko) a rozhodně to nebylo jednoduché.
První den byl vytrvalostní závod a našim se moc nepovedl po stránce umístění, ale na druhé straně, výsledky byly poměrně těsné a tak příděly bodů pro naše závodníky nebyly zase tak špatné.
Kategorie W12 - Aneta Závacká skončila šestnáctá (střelba 1+2, což byl takový průměr kategorie, ale v běhu byly i lepší závodnice). Rozdíly byly ale opravdu minimální, bylo to o vteřinkách a tak s 87 body je určitě spokojenost. Aneta si vyběhla postup na další kola poháru a MČR, ale vpodstatě v jejím případě o nic nešlo - postup má vyběhnutý už z loňska (1.VT).
W13 - tady se už se Terce Farské tolik nevedlo - skončila dvacátá (přitom střelba byla slušná 0+1). Také tady rozhodovaly vteřiny, ale někdy i desetiny! Ve střelbě bylo lepších jen 5 soupeřek. Ale nakonec zisk 75 bodů Terku ani trenéry asi nepotěšil.
W14 - Jola Závacká měla průměrnou střelbu (1+2), jsme u ní určitě zvyklí na lepší. Také v této kategorii byly minimální rozdíly - Jola skončila devatenáctá, horší bylo, že získala 78 bodů a to na postup do dalších kol poháru normálně nestačí. Ale i Jola, stejně jako Aneta, má postup vyběhnutý už vloni, kdy získala 1.VT...
W15 - v této kategorii jsme měli dvě zástupkyně - Bery Lajtkepová hůře střílela (3+0). Na posledním tréninku jí "odešla" flinta a to pro ni určitě nebylo příjemné, i když se ji ještě před odjezdem podařilo opravit. Skončila na 30. místě a získala 77 bodů. Škoda, necelé 3 body od postupu, ale Bery má z loňska 1.VT, takže ji to mrzet nemusí. Agy Neckářová střílela velmi dobře (0+0), ale problémy s kolenem vedly k tomu, že skončila na 38. místě s 68 body.
M14 - Jáchym Strašlipka opět zazářil ve střelbě (0+0!), ale běžecky Jáchym, který vloni neměl běh tak špatný, nestačil - bylo z toho 32. místo a 60 bodů.
Druhý den se běžel Sprint. Důležité bylo, aby se zadařilo těm, kteří si v sobotu postup do dalších kol poháru nevyběhli.
W12 - Anetě se nedařilo! střelba 5+2 a 30. místo s 68 body. Ale naštěstí z hlediska postupu to nic neznamenalo.
W 13 - Terce se nedařilo - tentokrát měla hodně špatnou střelbu (4+4) a skončila na 40. místě s 43 body.
W14 - Jola tentokrát téměř zazářila, střelba 0+1 a lepší běh - bylo z toho 11. místo a 87 bodů, určitě si oddechla, že jí to přece jen někdy vychází.
W15 - Tentokrát se více dařilo Agy, která opět se střelbou 0+0 skončila na 19 místě, získala 83 bodů a tak vybojovala postup i na další kola poháru! Naopak Bery se nedařilo, střelba 4+1 a trenéři se shodli na tom, že bude muset udělat něco s rychlostí střelby - ztráta ze střelnice se zvlášť ve sprintu těžce dobíhá!
M14 - Jáchymovi se opět nedařilo - střelba 2+0 a 33. místo s 55 body.
Takže závěrem - polovička našich závodníků si ze Starého Města dovezla postup do dalších kol poháru (Aneta, Jola, Agy), Bery ho má vyběhnutý z loňska. A tak špatně dopadlo 1. kolo Českáho poháru žactva jen pro Terku a Jáchyma. Ale doufáme, že k nějakým změnám v postupu třeba ještě ze strany svazu dojde... Dalším závodem poháru bude ve dnech 22. - 23. srpna  2. kolo v Jilemnici, které bude společné pro žáky, dorost i dospělé. A pro ty z našich závodníků, kteří budou na poháru poprvé, ještě existuje možnost postupu, i když to ve velké konkurenci, která je ve všech kategoriích, nebude lehké.  Ale mezitím se určitě zúčastníme dalších regionálních závodů a čeká nás i srpnové soustředění. Ale nejblíže je nyní červencová tréninková pauza...