Vytrvalostní závod v letním biatlonu - Beroun 11. července 2020

Úvod » Aktuality » Vytrvalostní závod v letním biatlonu - Beroun 11. července 2020

V Berouně se sešli dorostenci, dospělí i žáci. Byly prázdniny, snad i proto startovalo jen něco přes 100 závodníků a slabší účast se týkala i nás - dovolené si vybraly daň. Ale výsledky předčily očekávání - 4 zlata, 2 stříbra a 2 bronzy. Tak to tu ještě nebylo! Fotky najdete zde.

Dopoledne závodili malorážkaři.
M16 - druhý skončil Kuba Farský (střelba 3+5+1+2), pátý Štěpán Kuřák (2+5+4+5) a sedmý Honza Bicek (4+5+2+5). Kuba má ještě rezervy ve střelbě, ale zdá se, že v běhu chytá formu!
W19 - Jíťa Gittlerová potvrdila dobrou výkonnost z předchozích závodů - se střelbou 4+1+3+4 skončila třetí.
W41 - v této kategorii se opět potvrdilo dominantní postavení našich žen - zlatá Jana Farská, která má vždy výborný běh, ale tentokrát i neméně dobou střelbu (1+2+3+2) a stříbrná Jana Regnerová (dříve Gittlerová) se střelbou ještě o minutu lepší, než její kolegyně (1+3+3+0)!
M46 - zraněný Pavel Farský si asi už v této sezóně nezazávodí, Tomáš Regner sice skončil celkově druhý, ale protože vyhrál německý závodník, byl vlastně také zlatý - pomohla mu vynikající střelba (0+3+1+1)!
Takže 7 našich startujících malorážkařů a 2 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzová medaile - to není špatná bilance!

Odpoledne přišla řada na vzduchovku.
W0 - Kája Regnerová skončila třetí (střelba za 1).
W13 - trochu zklamání pro Terku Farskou, která skončila na 8. místě (2+2). Že by únava po týdenním lyžařském kempu v Jablonci?
W14 - Jola Závacká vyhrála (0+1) před Bártovou ze Starého Města pod Landštejnem, přestože ta měla střelbu za 0. U Joly se tedy lyžařský kemp negativně neprojevil!
W15 - opět vítězství další naší absolventky lyžařského kempu a potvrzení výborné běžecké formy - přestože se Bery Lajtkepové nepovedla střelba, porazila velké soupeřky - sestry Kreuzovy z Manušic, které střílely stejně (Klára) nebo lépe (Pavla) než naše závodnice.
M14 - tady se nám nedařilo, Radek Šťastný (4+2) a Jáchym Strašlipka (2+1) výsledkovku v této kategorii uzavírali, ale pro Radka je určitě skalp zkušenějšího Jáchyma cenný!
A opět příjemné hodnocení naší účasti - tentokráte v žákovských kategoriích. 6 našich závodníků a 2 první místa a 1 třetí místo!
Nyní pravděpodobně čeká delší nejen tréninková, ale i závodní pauza. Opět se začne trénovat začátkem srpna, potom bude společné soustředění s biatlonovým klubem Manušice a další závody nejen regionální, ale i Český pohár! Věříme, že naši závodníci v červenci nebudou úplně odpočívat a budou se věnovat běhu ve svém volnu, jak jim to doporučili trenéři - jinak se to ve zbytku sezóny určitě negativně projeví...