Regionální závod - Litice 15. srpna 2020

Úvod » Aktuality » Regionální závod - Litice 15. srpna 2020

Jak už jsme psali ve zprávě ze soustředění, do Litic odjelo málo našich závodníků. Je to škoda, pro některé to byla poslední příležitost si letos zazávodit, protože regionální závody už prakticky nebudou a na závody Českého poháru se nedostanou všichni: Nakonec jelo jen 10 závodníků, z toho 6 vzduchovkářů a 4 malorážkaři... Fotky najdete zde.
V Liticích nebyla vůbec účast moc vysoká, některé kategoriie byly obsazeny minimálně. Možná je to důsledek "politiky" vedení svazu, repsektive jeho komise letního biatlonu - regionální závody letos neslouží k vyběhnutí bodů pro postup na závod ČP. Překvapivě daleko nejobsazenější byla kategorie nejstarších mužů, kde startoval i náš Tomáš Regner.
W14 - Jola Závacká v malé konkurenci jasně zvítězila, ale nebyla daleko od diskvalifikace a myslíme si, že kdyby to byl významější závod, neunikla by jí. Přitom je to tak zkušená závodnice a tolikrát již za svoji závodní éru diskvalifikovaná! To, že si ani na závod nepřipravila dostatečný počet zásobníků, raději nekomentujeme. V závodě jinak střílela rekordně rychle a obě střelby za nula, navíc i běžecky v pohodě.
W15 - dvě naše závodnice se umístily hned za sebou - Agy Neckářová lépe střílela (0+0) a skončila na třetím místě (6,3 vteřin za domácí vítězkou, která střílela stejně, ale také 6 vteřin za druhou Pavlou Kreuzovou z Manušic, která střílela za tři! O devět vteřin byla pomalejší čtvrtá Bery, která ale střílela za dva (1+1).
M14 - zde startovali tři naši závodníci a skončili na 4., 5. a 6. místě. Nejlépe dopadl Radek Šťastný (1+1) a připsal si tak skalp zkušenějšího Jáchyma Strašlipky, který sice střílel z našich nejlépe (0+1), ale běžecky byl nejpomalejší. Naopak nejrychlejší běh měl z našich Viktor Dolejš, ale střílel 2+2, takže to na kolegy nestačilo.
W16 - Verča Šípková střílela 2+3 (tedy stejně jako vítězka, ale zároveň musíme napsat, že to byla nejhorší střelba, protože další závodnice před ní střílely lépe, což se v této kategorii nestává často), ale běžecky nestačila a skončila čtvrtá. Přitom letos už v některých závodech měla slušný běh...
M16 - Petr Patzák měl hezkou střelbu (1+2), ale nestačil na Břenka z Jílového, který lépe střílel i běžel. Šestý skončil Honza Bicek, který měl špatnou střelbu leže (za 5!), ve stoje střílel za 4 a ani běžecky na své soupeře nestačil.
M46 - v této kategorii opět zvítězil Schink z Německa, Tomáš se stejnou střelbou (2+3) za ním zůstal o 1:18 a skončil pátý, jen o vteřinu za Hadravou ze Sokolova. V této kategorii startovalo 14 závodníků.
Příští týden čeká svým způsobem jeden z vrcholů sezóny - další závod Českého poháru, který se běží v Jilemnici a zúčastní se jen ti nejlepší v kategoriích žactva, dorostu i dospělých. Uvidíme, kolik z našich závodníků se eventuelně ještě dostane do startovky. Je to trochu divoké -  ve čtvrtek večer se uzavřou startovky a podle počtu se dosadí další závodníci, kteří by ale v pátek už měli být v Jilemnici! Poběží se v sobotu sprint se štafetovou střelbou a v neděli sprint a věříme, že z našeho klubu už budou startovat všichni nominovaní!